Telegram wprowadzi płatną subskrypcję umożliwiającą ukrycie reklam

Telegram wprowadzi płatną subskrypcję umożliwiającą ukrycie reklam

Telegram coraz bardziej wybija się na podium najpopularniejszych komunikatorów internetowych. W celu zwiększenia zysków aplikacja wprowadza reklamy, jednocześnie podając płatne rozwiązanie na ich ukrycie.

Dotąd Telegram stanowił dla wielu użytkowników alternatywę dla najpopularniejszych komunikatorów internetowych takich jak Messenger czy WhatsApp. To, co zachęcało internatutów do skorzystania z aplikacji, to fakt, że należy ona do tzw. prywatnych komunikatorów. W teorii oznacza to, że aplikacja umożliwia szyfrowanie wiadomości End-to-End, zapewniając użytkownikom większą prywatność niż popularny komunikator Facebooka.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Obecnie aplikację Telegram w systemie Android pobrało już ponad miliard osób. Największy przypływ nowych użytkowników komunikatora nastąpił po tym, jak Facebook zmagał się z kryzysem wizerunkowym oraz z problemami w udostępnianiu swoich usług – wówczas do Telegrama dołączyło rekordowe 70 mln internautów.

Z końcem października Telegram ogłosił, że w celu zwiększenia zysków i wsparcia powiększającej się grupy użytkowników, wkrótce na platformie pojawią się reklamy. Dla marek może to być dodatkowa szansa na dotarcie do większej liczby odbiorców. Pavel Durov, dyrektor generalny i założyciel aplikacji, zapewnił jednak, że reklamy w Telegramie będą dotyczyły wyłącznie kanałów, które zrzeszają powyżej tysiąca subskrybentów, zatem nie pojawią się na liście czatów, w rozmowach czy w mniej licznych grupach.

– Reklama dotknie tylko dużych kanałów, których wsparcie pociąga za sobą największe koszty po stronie Telegrama – wyjaśnia Durov.

Niedługo po ogłoszeniu informacji o reklamach, Telegram poinformował także o możliwości ich wyłączenia przez użytkowników „za niewielką opłatą”. W tym celu firma pracuje nad wprowadzeniem planu subskrypcji. Takie rozwiązanie ma sprawdzić się w przypadku użytkowników, którzy chcą blokować wszystkie pojawiające się okienka reklamowe.

– Funkcja zostanie wydana w formie niedrogiej subskrypcji, która pozwoli każdemu użytkownikowi bezpośrednio wspierać finansowo rozwój Telegrama przy jednoczesnym wyłączeniu oficjalnych reklam na kanałach – zapowiedział Pavel Durov.

Firma obecnie pracuje nad wdrożeniem nowego planu subskrypcji i zapowiada, że oficjalnie pojawi się on do końca listopada. Na razie użytkownicy nie poznali jeszcze ceny za usługę abonamentową Telegrama.

PS
Firma Meta zmienia subskrypcje dla aplikacji Facebook, dzięki czemu twórcy już teraz mogą efektywniej zarabiać na swoich treściach.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij