W reklamie norweskiej poczty Święty Mikołaj odnajduje miłość u boku mężczyzny

W reklamie norweskiej poczty Święty Mikołaj odnajduje miłość u boku mężczyzny

Świąteczna kampania Posten Norge to historia miłosna pokazująca losy Świętego Mikołaja jako geja, który otrzymuje list z treścią „Wszystko, czego pragnę w te Święta, to Ty”.

Norweska firma oferująca usługi pocztowe zaprezentowała właśnie najnowszą kampanię świąteczną. Film zatytułowany „Kiedy Harry poznał Świętego Mikołaja” nawiązuje do komedii romantycznej z 1989 nie tylko poprzez tytuł – w czterominutowym filmie została przestawiona prawdziwa historia miłosna z happy endem. Tym razem jednak głównym bohaterem opowieści jest Święty Mikołaj, który zakochuje się z wzajemnością w mężczyźnie.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W spocie widzimy, jak w wigilijny wieczór mężczyzna spotyka w swoim domu Świętego Mikołaja dostarczającego prezenty. Między bohaterami rodzi się miłość od pierwszego wejrzenia, jednak Mikołaj musi opuścić Harrego, aby wrócić do spełniania swoich obowiązków.

Spot przypomina krótkometrażowy film, który pokazuje, jak mijają kolejne lata głównych bohaterów. Choć co roku mężczyzna spędza radosne Święta w gronie najbliższych, coraz bardziej tęskni za Mikołajem pochłoniętym pracą. Wreszcie Mikołaj po raz kolejny odwiedza Harrego i oznajmia, że tym razem znalazł kogoś do pomocy przy dostarczaniu prezentów. Okazuje się, że to firma pocztowa Posten Norge wyręczyła Mikołaja i zapewniła mu radosne Święta z ukochanym. Zwieńczeniem filmu jest pocałunek zakochanych i krótkie życzenia marki: „Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku! Od nas wszystkich. Dla nas wszystkich”.

– Głównym celem kampanii jest pokazanie, że Posten Norge nigdy nie przestaje się odnawiać. Oprócz wykazania elastyczności naszych usług, chcemy umieścić je w odpowiednim społecznie otoczeniu, z tematami ważnymi dla otaczającego nas społeczeństwa. Z pewnością w niektórych środowiskach pojawią się negatywne reakcje, ale jesteśmy gotowi sobie z tym poradzić – oznajmiła norweska firma pocztowa.

PS
Doctor Brew pokazał w swojej kampanii zdjęcie całującej się homoseksualnej pary. W odpowiedzi na hejt, jaki pojawił się pod postem, marka zorganizowała akcję, w której uzbierała 30 000 zł na wsparcie organizacji Kampania Przeciw Homofobii.

PS 2
Na kanale Disney Channel pojawiła się nowa bajka zatytułowana „The Owl House”. Po raz pierwszy w historii Disneya główną bohaterką produkcji jest biseksualna nastolatka.

PS 3
W październikowym wydaniu Vogue po raz pierwszy w historii marki na okładce pojawił się homoseksualny mężczyzna

PS 4
Jak wygląda marketing niszowy, czyli skierowany do wąskiej grupy docelowej, mającej odmienne od większości odbiorców potrzeby? Najwyraźniej można go zaobserwować na przykładzie komunikacji skierowanej do społeczności LGBT+.

PS 5
Badania pokazują, że angażowanie się marek w kwestie polityczne i światopoglądowe budzi mieszane uczucia polskich konsumentów. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij