Kaktus tańczący do piosenki o kokainie ponownie budzi oburzenie. Walmart wycofuje zabawkę ze sprzedaży

Kaktus tańczący do piosenki o kokainie ponownie budzi oburzenie. Walmart wycofuje zabawkę ze sprzedaży

Sklepy usuwają z półek „edukacyjną zabawkę” tańczącą w rytm polskiej piosenki po tym, jak internet obiegła informacja o prawdziwym przekazie utworu.

Kilka miesięcy temu w sieci zrobiło się głośno o uśmiechniętym zabawkowym kaktusie, który tańczy w rytm polskiej piosenki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że utwór opowiada o mężczyźnie uzależnionym od narkotyków.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Zabawka spotkała się ze sporą sympatią nieznających języka polskiego konsumentów na kilku kontynentach. Walmart to jedna z sieci supermarketów, która do swojej oferty dodała tańczącego kaktusa. Zabawka była sprzedawana jako „towarzysz edukacyjny” w cenie około 26 dolarów.

Jedna z klientek Walmartu zorientowała się, że zabawka, którą kupiła swojej wnuczce, wcale nie spełnia edukacyjnych funkcji. Polka mieszkająca w Kanadzie poinformowała media o tym, że „była zszokowana, kiedy usłyszała w piosence przekleństwa i historię o nadużywaniu kokainy”. Zabawka była sprzedawana również na innych kontynentach za pośrednictwem platform Amazon i eBay, które otrzymał liczne skargi dotyczące nieodpowiedniego tekstu piosenki. Walmart poinformował, że natychmiast wycofuje przedmiot ze sprzedaży, dopóki nie zakończy trwającego dochodzenia w tej sprawie.

– Te przedmioty są sprzedawane przez zewnętrznego sprzedawcę na naszej stronie internetowej. Usuwamy produkty, podczas gdy dalej analizujemy tę skargę – powiedział rzecznik Walmartu.

Chiński producent zabawek nielegalnie wykorzystał utwór „Gdzie jest biały węgorz? (Zejście)” polskiego rapera Cypisa. W związku z sytuacją artysta planuje podjąć działania przeciwko firmie za wykorzystanie jego utworu bez licencji.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij