Apel IAA Polska, SAR i ZFPR do Prezydenta RP dotyczący zawetowania nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji uchwalonej 17 grudnia 2021 r.

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Apel IAA Polska, SAR i ZFPR do Prezydenta RP dotyczący zawetowania nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji uchwalonej 17 grudnia 2021 r.

Organizacje reprezentujące branżę komunikacji marketingowej wystosowały do Pana Prezydenta Andrzeja Dudy apel dotyczący zawetowania nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji uchwalonej przez Sejm RP w dniu 17 grudnia 2021 r.

Szanowny Panie Prezydencie,

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

organizacje reprezentujące branżę komunikacji marketingowej w Polsce: IAA Polska Międzynarodowe Stowarzyszenie Reklamy, Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR oraz Związek Firm Public Relations, apelują do Pana Prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowanie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji uchwalonej przez Sejm RP w dniu 17 grudnia 2021 r.

Wejście w życie w/w ustawy oznaczałoby między innymi:

• naruszenie konstytucyjnej gwarancji ochrony praw słusznie nabytych i interesów w toku, m. in. zmianę warunków koncesji już wydanych,
• wejście w kolizję z traktatami europejskimi, których Polska jest sygnatariuszem oraz naruszenie zapisów zawartych w traktacie o stosunkach handlowych i gospodarczych między Polską a USA – naszym głównym sojusznikiem,
• a przede wszystkim zamach na wolność mediów, które są gwarancją demokracji.

Lista negatywnych konsekwencji wejścia w życie tej ustawy jest znacznie dłuższa. Nowelizacja na pewno uderzy też w rynek komunikacji marketingowej reprezentowany przez nasze organizacje. Dziś jednak najważniejsza jest obrona demokracji, wolności słowa i wiarygodności biznesowej Polski.

Dlatego apelujemy do Pana Prezydenta o działanie zgodne z wcześniej składanymi deklaracjami i skorzystanie z prawa weta wobec tej szkodliwej ustawy.

Sygnatariusze apelu: IAA Polska Międzynarodowe Stowarzyszenie Reklamy, Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR, Związek Firm Public Relations. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij