Fani Wiedźmina chcą odwołania showrunnerki serialu na Netflixie – Lauren Schmidt Hissrich

Fani Wiedźmina chcą odwołania showrunnerki serialu na Netflixie – Lauren Schmidt Hissrich

Netflixowa premiera 2. sezonu Wiedźmina wzbudza olbrzymi szum w internecie – nie zawsze pozytywny. Fani Geralta z Rivii są podzieleni i stworzyli petycję, w której nawołują do odsunięcia Lauren Schmidt Hissrich z produkcji serialu.

Premiera 2. sezonu Wiedźmina

Wiedźmin to jeden z najpopularniejszych seriali na platformie streamingowej Netflix. W ciągu zaledwie czterech tygodni od premiery 1. sezonu obejrzano go w ponad 76 mln gospodarstw domowych. 2. sezon był zatem tylko kwestią czasu. Czekało na niego miliony fanów na całym świecie. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W końcu – 17 grudnia 2021 r. – pojawił się kolejny sezon Wiedźmina. Jeszcze przed premierą wokół produkcji nakręcany był olbrzymi szum. Na oficjalną premierę do Londynu zjechały gwiazdy serialu, w tym Henry Cavill odgrywający rolę Geralta z Rivii. Sam 2. sezon był też przedpremierowo pochwalony przez Andrzeja Sapkowskiego. 

– Adaptowanie książek mojego autorstwa to niełatwa sztuka i gratuluję Lauren i jej zespołowi świetnego wywiązania się z tego zadania. Obejrzałem z dużą radością i liczę na to, że 3. sezon będzie zrobiony z jeszcze większym rozmachem – mówi Andrzej Sapkowski, cytowany przez Netflix na ich oficjalnym profilu na Twitterze.

Pojawiały się także pogłoski o zwiększeniu budżetu 2. sezonu Wiedźmina. Nic zatem dziwnego, że oczekiwania względem serialu były wywindowane pod sam sufit. Jednak nie każdemu nowy sezon przypadł do gustu. 

Fani żądają odwołania showrunnerki

Według najbardziej zagorzałych fanów Wiedźmina showrunnerka – Lauren Schmidt Hissrich – nie szanuje materiału źródłowego. Widzowie wskazują, że w 2. sezonie odstępstwa względem prozy Andrzeja Sapkowskiego są naprawdę duże. Najbardziej uderzyła ich m.in. adaptacja jednego z wiedźmińskich przyjaciół Geralta – Eskela, który jest w serialu zupełnie inną postacią.

– Lauren Schmidt jest całkowicie lekceważąca i bez szacunku traktuje uniwersum Wiedźmina, a także jego fanów. Zupełnie ignoruje opinię społeczności i zasady tego uniwersum, zamieniając go w platformę do promowania swoich pomysłów(...) Pozostawienie jej jako showrunnerki (zwłaszcza po 1. sezonie) oznaczałoby, że kanał Netflix również pluje na wszystkich fanów tego uniwersum – czytamy w opisie internetowej petycji.

Cały opis jest jednak znacznie dłuższy i punktuje zarzuty fanów wobec showrunnerki i samego Netflixa. Na chwilę obecną petycję podpisało ponad 3700 osób, a ich liczba stale się zwiększa. Nie wiadomo jeszcze, jak i czy w ogóle zareaguje Netflix.

 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij