Uber będzie mieć własne elektryczne pojazdy. Większość funkcji będzie sterowana panelem dotykowym

Uber będzie mieć własne elektryczne pojazdy. Większość funkcji będzie sterowana panelem dotykowym

Uber chce wymienić swoją flotę w Wielkiej Brytanii na elektryczną. Wchodzi we współpracę ze startupem Arrival. Większość funkcji w pojeździe będzie dostępna z poziomu panelu dotykowego.

Uber zelektryfikuje flotę?

Uber w Wielkiej Brytanii do końca dekady chce zelektryfikować swoją flotę, aby stała się ona zeroemisyjna i przyjaźniejsza dla środowiska. W tym celu firma podjęła współpracę z londyńskim startupem Arrival, zajmującym się tworzeniem pojazdów elektrycznych.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Arrival wspólnie z Uberem w pół roku opracowali pojazd, który ma być idealnie przystosowany do środowiska miejskiego. Nowe samochody mają cechować się wygodą, komfortem i maksymalnym wykorzystaniem dostępnej przestrzeni.

Pojazdy Arrival mają być tanie, bezpieczne, wygodne i zapewniać komfort jazdy zarówno pasażerowi, jak i kierowcy.

Uber wymieni wszystkie pojazdy w Londynie na elektryczne

W tym celu zaprojektowano pojazdy tak, aby miały np. dwukrotnie większą przestrzeń na nogi niż przeciętne auta tej samej długości. Co więcej – zamiast fizycznych elementów sterujących większość funkcji dostępne będzie z poziomu panelu dotykowego na środku deski rozdzielczej. Na wyświetlaczu dostępne będą informacje takie jak identyfikator kierowcy, stan pojazdu czy nawigacja.

Uber zapowiada, że do 2025 r. wymieni wszystkie samochody w Londynie na elektryczne. To będzie pierwszy krok w kierunku elektryfikacji floty na terenie całej Wielkiej Brytanii. Ponadto – Jamy Heywood, dyrektor regionalny Ubera na Europę Północną i Wschodnią wskazuje, że kierowcy firmy przestawiają się na pojazdy elektryczne o wiele szybciej niż rynek konsumencki.

PS

Dzięki nowej usłudze Uber Pets możemy zamówić przejazd ze zwierzakiem w cenie zbliżonej do UberX. Uber zdecydował się również wesprzeć program Adopciaki.pl prowadzony przez Fundację Viva! w nadziei, że ich futrzaści podopieczni prędko będą mogli ruszyć w swoją podróż z nową rodziną.

PS2

Uber Eats wraz z Yusaku Maezawą dostarczy jedzenie astronautom na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij