Kort tenisowy pływający nad Wielką Rafą Koralową – adidas zwraca uwagę na zanieczyszczenie oceanów

Kort tenisowy pływający nad Wielką Rafą Koralową – adidas zwraca uwagę na zanieczyszczenie oceanów

Australijscy sportowcy rozegrali mecz na korcie tenisowym unoszącym się nad Wielką Rafą Koralową. Tym sposobem adidas zaprezentował nową linię odzieży wykonaną z przetworzonych materiałów i zwrócił uwagę na zagrożenia związane z plastikowymi odpadami w oceanach.

Z okazji zbliżającego się Australian Open adidas zainstalował na wodach Morza Koralowego kort tenisowy wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu. Na pływającym obiekcie sportowym umieszczono wielki napis „Odpady z plastiku to problem. Innowacje to nasze rozwiązanie”.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Sportowa marka, wzywając do podjęcia działań na rzecz walki z nadmiarem odpadów z tworzyw sztucznych, zaprezentowała swoją najnowszą linię odzieży do tenisa pochodzącą z przetworzonego plastiku. Kolekcja powstała we współpracy z organizacją pozarządową Parley Ocean Plastic.

fot. adidas

– Zbieramy tworzywa sztuczne w przybrzeżnych kurortach, zanim trafią do oceanów i zamieniamy je w przędzę. Musimy teraz wdrażać zrównoważone rozwiązania, aby pomóc w tworzeniu nowej ery sportu dla przyszłych pokoleń – wyjaśnia Shannon Morgan, starszy dyrektor marki w Adidas Pacific.

Nie przypadkowo kort został umieszczony niedaleko wybrzeża stanu Queensland, tuż nad największą na świecie rafa koralową. Jeden z siedmiu cudów natury stał się inspiracją do stworzenia kolekcji sportowych ubrań adidasa.

Do promocji nowej kolekcji adidas zaprosił australijskich sportowców: pływaka Iana Thorpe’a, kajakarkę górską Jessicę Fox oraz instruktorkę fitnessu Steph Claire Smith. Gwiazdy sportu rozegrały mecz na pływającym korcie tenisowym w strojach adidasa kolorystycznie nawiązujących do rafy koralowej.

Wprowadzając na rynek produkty wykonane w zrównoważony sposób, adidas wypełnia zobowiązanie, według którego do 2025 roku dziewięć na dziesięć produktów marki powstanie dzięki zrównoważonej technologii lub z wykorzystaniem przetworzonych materiałów.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez adidas Tennis (@adidastennis)

Podążając za ideą zero waste, adidas przekaże nawierzchnię kortu tenisowego do przetworzenia w boisko sportowe. Nowy obiekt zostanie podarowany lokalnej szkole w Townsville. Marka zapewnia też, że piłeczki tenisowe, które podczas meczu wpadły do wody, zostały wyłowione. Jednak czy mimo tych działań instalowanie ogromnego obiektu sportowego na morzu na pewno jest ekologiczne?

PS
adidas stworzył billboard-basen, aby zachęcić kobiety do akceptacji swojego ciała, a także do uprawiania sportów wodnych.

PS 2
Sportowa marka wprowadziła na rynek minimalistyczne obuwie, które powstało z troską o środowisko. Według adidasa zużycie wody i energii podczas produkcji butów zostaje zmniejszone średnio o ponad połowę.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij