Burger King rozwiązał umowę z AmRest. W Polsce nie powstaną nowe lokale sieci?

Burger King rozwiązał umowę z AmRest. W Polsce nie powstaną nowe lokale sieci?

Właściciel marki Burger King rozwiązał umowę na rozwój sieci w Polsce oraz kilku innych europejskich krajach. AmRest zapowiada, co stanie się z istniejącymi restauracjami.

AmRest to franczyzobiorca zarządzający ponad 2030 lokalami gastronomicznymi w kilku europejskich krajach. Spółka zarządza nie tylko restauracjami Burger King, ale także lokalami takich sieci jak KFC, Pizza Hut czy Starbucks.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Burger King ogłosił, że wraz z 1 lutego rozwiązuje umowę zawartą w 2007 roku z AmRest. Sieć zapewnia jednak, że powstałe od 1992 roku 93 restauracje na terenie Polski nie zostaną zlikwidowane. Spółka będzie kontynuowała ich prowadzenie zgodnie z przyjętymi umowami franczyzowymi, natomiast nie będzie inwestowała w ich rozwój oraz w budowę nowych lokali.

Zmiany nie dotyczą jednak wyłącznie polskiego rynku. Nowe lokale Burger King nie powstaną również w Czechach, Słowacji, Rumunii i Bułgarii. 

PS
Burger King realizuje postawiony niedawno „bezmięsny plan”. Marka wprowadziła do swojego menu roślinne pozycje, a także otworzyła wegetariańską restaurację Vurger King

PS
Jedna z najpopularniejszych sieci fast foodów w swojej komunikacji marketingowej często stawia na humor i nawiązuje do działań głównego konkurenta – marki McDonald's.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij