MPWiW finalizuje proces połączenia z Doctor Brew i włączenia Przyjaznego Państwa do Grupy

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
MPWiW finalizuje proces połączenia z Doctor Brew i włączenia Przyjaznego Państwa do Grupy

Po rejestracji połączenia i zakończeniu procesu nabywania akcji Przyjaznego Państwa lifestylowy holding alkoholowy zamierza rozpocząć pierwszą publiczną ofertę akcji, a następnie wprowadzić papiery MPWiW do notowań na rynku NewConnect.

Tak jak dotychczas zapowiadaliśmy, naszym głównym celem jest zadebiutowanie na rynku NewConnect. Debiut poprzedzony zostanie pierwszą ofertą publiczną akcji. W pierwszej kolejności musimy jednak zakończyć proces łączenia ze spółką Doctor Brew oraz przejęcia Przyjaznego Państwa, co oznaczać będzie formalne osiągnięcie docelowej struktury holdingu. To kluczowe podmioty w portfolio grupy budujące jej wartość. Zakładamy, że oba procesy zostaną sfinalizowane w ciągu kolejnych kilku tygodni i wówczas będziemy mogli ruszyć z IPO – podkreślił Tomasz Nietubyć, wiceprezes MPWiW.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Proces konsolidacji działalności MPWiW oraz Doctor Brew został rozpoczęty jeszcze w 2020 roku. W pierwszym kroku dokonano konsolidacji operacyjnej poprzez przeniesienie procesu produkcji piw Doctor Brew do zakładu Tenczynek i uzyskanie efektu synergii. W grudniu 2021 roku akcjonariusze Manufaktury Piwa Wódki i Wina zatwierdzili uchwały połączeniowe ze spółkami Doctor Brew oraz Przyjazne Państwo. Połączenie następuje przez przejęcie spółki Doctor Brew i przeniesienie jej majątku na MPWiW, a w odniesieniu do Przyjaznego Państwa – w drodze emisji akcji przez MPWiW, która skierowana zostanie do jej akcjonariuszy w zamian za 100% akcji Przyjaznego Państwa.

Manufaktura Piwa Wódki i Wina tworzy holding alkoholowy, z silnymi markami piwa regionalnego, konsolidując jednocześnie inne projekty alkoholowe. W skład holdingu Manufaktury Piwa Wódki i Wina wchodzi obecnie bezpośrednio również m.in. Tenczynska Okovita, Tenczynek Dystrybucja, Tenczynek Świeże oraz pośrednio także Tenczynek Bezalkoholowe. Po zakończeniu procesu wniesienia akcji Przyjaznego Państwa dołączy pośrednio także BUH Destilery. Zgodnie z przyjętym przez MPWiW planem rozwoju, w 2022 roku przejęta do grupy zostanie jeszcze spółka Browar w Niechanowie. Odbędzie się to jednak już po zakończeniu planowanego IPO. Wszystkie podmioty w grupie pracują na rzecz maksymalizacji i konsolidacji wyniku. Tworzą unikatowy łańcuch wartości uzupełniających się produktów, wspierany przez spójny system sprzedaży oraz marketingu.

Poleć tekst:

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij