Podsumowanie działań reklamowych w internecie w lipcu 2014 r. wg AdReport

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Podsumowanie działań reklamowych w internecie w lipcu 2014 r. wg AdReport

Porównując ilość kampanii reklamowych wyemitowanych w czerwcu i lipcu można zauważyć zmniejszenie ich natężenia w formie displayowej i na FB.

Zdjęcie royalty free z Fotolia

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Najpopularniejszą formą reklamy w lipcu był ponownie billboard (48,38 proc.), następnie box (20,31 proc.) oraz skyscraper (14,99 proc.). Najrzadziej stosowany był expand (2,03 proc.) i layer (3,40 proc.). Na Facebooku w lipcu zarejestrowano 113 nowych kampanii. Największą aktywność reklamową odnotowano, podobnie jak w zeszłym miesiącu, w branży handlowej (37,17 proc.). Na drugim miejscu, i  tu nastąpiła zmiana, uplasowały się finanse (10,62 proc.), następnie telekomunikacja (8,85 proc.). Najmniejszą aktywność wykazała edukacja (0,88 proc.).W przeciwieństwie do poprzedniego miesiąca branża związana z komputerami i audio video, mediami i książkami, nie miała żadnej aktywności reklamowej.  W komunikatorach pojawiło się 14 nowych kampanii. Największą aktywnością reklamową odznaczała  się branża telekomunikacyjna (38,46 proc.) oraz żywnościowa (21,43 proc.). Branże związane z komputerami i audio video, motoryzacja oraz napoje i alkohole uplasowały się na podobnym poziomie 7,14 proc. zanotowanych działań.

W reklamie displayowej w lipcu, podobnie jak w czerwcu, swoją intensywnością działań odznaczyły się branże handlowa (16,27 proc.) oraz mediowa, książkowa, cd i dvd (8,79 proc.). Aktywność poniżej 1 punktu procentowego zaliczyły dwie branże – usługi dla biznesu (0,9 proc.) oraz produkty do użytku domowego (0,31 proc.). Ogółem zarejestrowano 2929 kampanii displayowych.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij