Rosja będzie miała własnego Instagrama? Już niedługo ma wystartować Rossgram

Rosja będzie miała własnego Instagrama? Już niedługo ma wystartować Rossgram

Skoro Rosja ma własnego Facebooka (Vkontakte) to czemu miałaby nie mieć własnego Instagrama? Okazuje się, że nowa platforma dla rosyjskich influencerów ruszy 28 marca.

Rosja wszczęła sprawę karną przeciwko właścicielowi Facebooka (powodem było rozluźnienie restrykcji związanych z publikowaniem treści szerzących nienawiść) i uznała Metę za „organizację ekstremistyczną". W konsekwencji takie portale jak Facebook i Instagram mają są całkowicie zablokowane na terenie Rosji.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Blokada Facebooka nie jest jednak dla większości Rosjan odczuwalną sankcją – według raportu firmy analitycznej Statista prym wiedzie rosyjski odpowiednik platformy Zuckerberga, czyli Vkontakte, a dalej na liście znalazły się YouTube i Instagram. Szczególnie ostatni wymieniony serwis społecznościowy okazał się ciosem dla wielu obywateli Rosji, którzy zarabiali na płatnych współpracach i promować tam swoje biznesy.

W związku z tym, że rząd rosyjski uważa swoje państwo za samowystarczalne, postanowiono stworzyć tam własną wersję Instagrama. Zamiennik w postaci zupełnie nowego portalu społecznościowego będzie się nazywać Rossgram.

Rossgram ma do złudzenia przypominać pierwowzór, z czym zupełnie nie ukrywają się jego autorzy nazywając swoją platformę „rosyjskim Instagramem". Co więcej, twórcy Rossgrama nie muszą się przejmować konsekwencjami za stworzenie „podróbki" – podpisany przez Władimira Putina dekret zezwala na kradzież własności intelektualnej przez obywateli Federacji Rosyjskiej. 

Rossgram ma wystartować już 28 marca. Początkowo będą mogły z niego korzystać obecne/byłe gwiazdy Instagrama, ich sponsorzy i inwestorzy. Pozostali użytkownicy mają otrzymać dostęp do platformy w kolejnym miesiącu. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij