Mattel przedstawia zabawki Matchbox wyprodukowane w zgodzie z naturą

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Mattel przedstawia zabawki Matchbox wyprodukowane w zgodzie z naturą

Mattel rozszerza ofertę produktów stworzonych w zgodzie z naturą i jako pierwsza firma zabawek na świecie wykorzystuje w produkcji certyfikowane polimery SABIC TRUCIRCLE z surowców odnawialnych. Jest to kolejny krok w drodze ku bardziej zrównoważonej przyszłości firmy, czyli oferty zabawek i opakowań składających się w 100% z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu, odzysku lub bioproduktów. Zalicza się do nich Matchbox Tesla Roadster, stworzony w 99% z materiałów recyklingowanych.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Mattel, globalny producent zabawek, zadeklarował, że do 2030 roku wszystkie produkty i opakowania będą składały się z tworzyw przyjaznych środowisku. Ideę sukcesywnie wprowadza Matchbox, marka znana z realistycznych modeli pojazdów i zestawów do zabawy, która w 2021 roku ogłosiła program „W drodze ku lepszej przyszłości”. Projekt zakłada, że wszystkie samochody, zestawy i opakowania Matchbox będą wykonane w 100% z tworzyw pochodzących z recyklingu, odzysku lub biopochodnych.

Flagowym symbolem programu Matchbox jest model Tesla Roadster, pierwszy pojazd wykonany w 99% z materiałów  pochodzących z recyklingu i posiadający certyfikat CarbonNeutral.

Matchbox podejmuje kolejne kroki i rozszerza ofertę zabawek, których produkcja jest mniej szkodliwa dla środowiska. Dodatkowo, marka buduje świadomość istoty ekologicznych rozwiązań wśród dzieci poprzez nowe wzorce zabawy. Oferta kultowych aut zostaje wzbogacona m.in. o:

  • Nowe modele pojazdów elektrycznych takich marek jak BMW, Nissan oraz Honda, w asortymencie podstawowego samochodzika Matchbox,
  • Matchbox Śmieciarka do recyklingu – wykonana w 80% z bioplastiku z certyfikatem ISCC,
  • zestawy do zabawy z serii Prawdziwe Przygody, wykonane w co najmniej 40% z bioplastiku z certyfikatem ISCC.

W Mattel koncentrujemy się na opracowywaniu innowacyjnych produktów i opakowań, które są lepsze dla naszej planety poprzez użycie materiałów nienaruszających równowagi ekologicznej oraz unikatowych rozwiązań – mówi Pamela Gill-Alabaster, dyrektor ds. globalnego zrównoważonego rozwoju w Mattel. Nowe produkty Matchbox pokazują nasze zaangażowanie w realizację ekologicznych celów, których się podjęliśmy – dodaje.

Firma zapowiada, że rozwiązania dotyczące zrównoważonego rozwoju będą stopniowo wprowadzane także przy produkcji zabawek innych marek. Dodatkowo, zachęca do bardziej ekologicznych zachowań i wzorców zabawy nie tylko poprzez dedykowane produkty, ale również edukacyjne materiały, dostępne na stronie Mattel.com/lovetheplanet. W ramach obchodów Miesiąca Ziemi, przez cały kwiecień na platformie będzie można znaleźć szereg materiałów poświęconych zrównoważonemu rozwojowi, fakty na temat ekosystemów czy przewodniki dla rodziców, jak rozmawiać z dziećmi o istocie troski o planetę.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij