Marka alkoholowa Kendall Jenner zamienia odpady z agawy w cegły

Marka alkoholowa Kendall Jenner zamienia odpady z agawy w cegły

Firma Drink 818, należąca do amerykańskiej modelki, przetwarza odpady z agawy powstałe w procesie produkcji tequili. Materiał posłużył m.in. do wybudowania biblioteki szkolnej w Meksyku.

fot. drink818.com

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Niełatwy debiut na rynku alkoholowym

Kendal Jenner w 2021 roku wypuściła na rynek własną tequilę pod marką Drink 818. Launchowi produktu towarzyszyła jednak fala krytyki ze strony konsumentów. Modelce zarzucono ignorancję, a nawet zawłaszczanie kulturowe za promowanie produktu o meksykańskim pochodzeniu. Zdaniem internautów gwiazda nie ma nic wspólnego z tym krajem i nie ma pojęcia o pracy Meksykanów wytwarzających tradycyjny trunek.

Z czasem wizerunek marki ocieplił się, a firma postawiła na publikowanie większej liczby zdjęć i filmów  dokumentujących wizyty modelki w zakładach produkcji tequili. W swojej komunikacji marka często podkreśla poszanowanie dla meksykańskiej tradycji i kultury.

Tequila przyjazna dla środowiska

W październiku ubiegłego roku  firma Kendall Jenner nawiązała współpracę z meksykańską organizacją non-profit SACRED, która działa na rzecz wspierania wiejskich meksykańskich społeczności zajmujących się produkcją alkoholu.

Owocem współpracy jest program 818 Bricks, mający na celu odzyskiwanie odpadów z agawy, które powstają w ogromnych ilościach podczas masowej produkcji trunku. Proces fermentacji 1 litra butelkowanej tequili generuje bowiem około 5 kg miazgi z agawy. 

Pozyskane odpady są wykorzystywane do tworzenia cegieł, z których powstaną budynki służące meksykańskim społecznościom. Każda cegła zawiera od 10% do 15% włókna agawy jako materiału wiążącego, a pozostałe składniki to lokalna gleba, glina, woda oraz inny produkt uboczny wytwarzania tequili, zwany viñaza. 

Cegły wyprodukowane w tym procesie ucieleśniają nasze zaangażowanie zarówno na rzecz środowiska, jak i lokalnych społeczności w Jalisco – czytamy na stronie marki.

Obecnie organizacja wytwarza 1000 takich cegieł tygodniowo, co dotąd przyczyniło się do wybudowania biblioteki dla szkoły w Zapotitlán de Vadillo. Kolejnym budynkiem, który powstanie z cegieł z agawy, będzie sala degustacyjna dla rodzinnej destylarni w Tuxpan w regionie Jalisco.

Eric Gómez Ibarra – architekt, który zaprojektował „budynki z agawy” podkreśla, że materiał ten był ceniony w budownictwie już tysiące lat temu, ze względu na właściwości termoregulacyjne oraz odporność na warunki atmosferyczne.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez 818 Tequila (@drink818)

Oprócz uruchomienia projektu 818 Bricks, marka zobowiązała się także do wspierania organizacji non-profit zajmujących się ochroną środowiska, przekazując im część zysku ze sprzedaży tequili 818.

PS
Marka Jose Cuerv postanowiła zastąpić wodę do picia w pięciu fontannach w L.A. tequilą, by pomóc przechodniom wyleczyć ich z poniedziałkowego bluesa.

PS 2
Kilka lat temu Kendall Jenner pojawiła się w reklamie Pepsi, która spotkała się z wieloma negatywnymi opiniami. Internauci skrytykowali scenę, w której modelka przerywa sesję zdjęciową, aby dołączyć do pokojowej demonstracji.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij