Pół miliona przedsiębiorców już teraz może zaoferować pracę obywatelom Ukrainy. Oferteo uruchomiło stronę z ofertami pracy

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Pół miliona przedsiębiorców już teraz może zaoferować pracę obywatelom Ukrainy. Oferteo uruchomiło stronę z ofertami pracy

Oferteo na co dzień łączy firmy świadczące usługi w różnych kategoriach z klientami, jednak w obliczu wojny w Ukrainie i chęci trwałego wsparcia uchodźców udostępnia swoją platformę w celu stworzenia im szansy na legalne znalezienie pracy w Polsce.

Oferteo pomoże znaleźć pracę Ukraińcom w Polsce

W ramach projektu „Oferteo Praca” potencjalni pracodawcy mogą bezpłatnie zgłosić chęć zatrudnienia pracownika z Ukrainy bezpośrednio na praca.oferteo.pl. Propozycja skierowana jest przede wszystkim do 500 tys. przedsiębiorców współpracujących z Oferteo,  ale dopuszcza składanie ofert przez podmioty i osoby fizyczne niezainteresowane świadczeniem usług związanych z podstawową działalnością platformy, a które chcą zatrudnić obywatela Ukrainy. Na platformie dostępna jest funkcja automatycznego tłumacza oraz przydatne dokumenty i dwujęzyczne wzory umów.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Do tej pory Polacy pokazali swoją solidarność z narodem ukraińskim, organizując zbiórki oraz zapraszając obywateli tego państwa do swoich mieszkań i domów. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że w dłuższej perspektywie doraźna pomoc i zrzutki nie będą wystarczające. Uchodźcy, aby spokojnie żyć na własny rachunek, potrzebują pracy, która zapewni im przynajmniej namiastkę stabilizacji. Wykorzystując nasze zasoby i zasięg platformy, chcemy zachęcić ponad 500 tysięcy firm zarejestrowanych na Oferteo.pl do zamieszczania swoich ogłoszeń o pracę. Wierzymy, że zaangażowanie naszej społeczności w tę akcję, będzie nie tylko wyrazem solidarności z Ukrainą, ale też może przynieść im wymierne korzyści, w postaci zaangażowanych pracowników. Jestem przekonana, że wspólnymi siłami i otwartością jesteśmy w stanie zdziałać wiele dobrego – komentuje Karolina Leguła-Leszczyńska, odpowiadająca za zarządzanie marką w Oferteo.

W tym celu uruchomiona została dedykowana strona praca.oferteo.pl, na której zainteresowani zatrudnieniem pracownika z Ukrainy mogą publikować bezpłatnie oferty pracy. Ponieważ podstawowym problemem może być bariera językowa, wprowadzona została możliwość automatycznego tłumaczenia ofert na język ukraiński. Analogicznie w przypadku aplikowania kandydata na dane ogłoszenie w języku ukraińskim, potencjalny pracodawca otrzyma na swój adres mailowy przetłumaczoną wiadomość – po polsku.

Wykonawcy współpracujący z Oferteo za pośrednictwem prostego kreatora w kilku krokach mogą zamieścić swoje ogłoszenie. Nowe osoby, które chcą zaoferować pracę, muszą założyć darmowe konto na platformie w celu publikacji oferty.

Ponadto na serwisie praca.oferteo.pl umieszczone zostały „Przydatne informacje” do wykorzystania przez osoby, które chcą podjąć pracę w naszym kraju lub legalnie zatrudnić uchodźcę. W sekcji tej znajdują się m.in. dwujęzyczne wzorce podstawowych umów.  

– Jesteśmy świadomi, że większość dorosłych uchodźców z Ukrainy stanowią kobiety. Nasza platforma obsługuje wykonawców z ponad 900 branż, dlatego liczymy na dużą różnorodność ofert pracy zarówno dla osób bez doświadczenia, jak i wykwalifikowanych fachowców. Przez lata naszych działań zbudowaliśmy ogromną bazę 500 tys. przedsiębiorców, z którymi współpracowaliśmy i liczymy na pozytywny odzew. Nie ograniczamy jednak serwisu tylko do obecnie działających na platformie firm. Zapraszamy jednostki edukacyjne, medyczne i inne niekomercyjne podmioty, w tym osoby fizyczne, które będą szukały wykwalifikowanych pracowników. Zależy nam na dotarciu do jak największej liczby potrzebujących, dlatego mocno liczymy na współpracę z fundacjami oraz instytucjami wspierającymi Ukraińców. Wierzymy również w siłę mediów – podsumowuje Karolina Leguła-Leszczyńska.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij