„Dziś pracuję dla dzieciaków” – zbiórka pieniędzy na pomoc psychologiczną dla dzieci

„Dziś pracuję dla dzieciaków” – zbiórka pieniędzy na pomoc psychologiczną dla dzieci

Z okazji Dnia Dziecka Fundacja Siepomaga zorganizowała zbiórkę pieniędzy pod hasłem „Dziś pracuję dla dzieciaków”. Akcja ma na celu ratowanie dzieci w kryzysie psychicznym.

Dzień Dziecka to święto, w którym celebruje się najbardziej beztroskie i wypełnione zabawą lata życia. W tym dniu Fundacja Siepomaga zwraca jednak szczególną uwagę na dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą doświadczyć tej radości.

Od kilku lat psychiatrzy biją na alarm, ostrzegając, że wiele dzieci jest w bardzo złej kondycji psychicznej. Presja wywierana przez social media, coraz bardziej cyfrowy świat, pandemia, a od niedawna także wojna w Ukrainie – to niektóre czynniki pogłębiające ten problem.

Jak podaje Fundacja Siepomaga – liczba prób samobójczych osób poniżej 18 roku życia wzrosła w ciągu 9 lat o ponad 1200. Według danych Komendy Głównej Policji, w 2021 roku aż 127 dzieci odebrało sobie życie*.

Wg badania Rzecznika Praw Dziecka z listopada 2021 roku co siódme dziecko w Polsce odczuwa niezadowolenie ze swojego życia w stopniu zagrażającym jego zdrowiu psychicznemu, a połowa młodych ludzi nie akceptuje samych siebie – czytamy na portalu siepomaga.pl.

Te zatrważające dane stały się impulsem do stworzenia kolejnej edycji kampanii Dziś Pracuję Dla Dzieciaków. Akcja zachęca do tego, aby w Dniu Dziecka pójść do pracy z myślą o dzieciach w kryzysie psychicznym, a swoją „dniówkę” przekazać na zbiórkę, która wesprze podopiecznych Fundacji Happy Kids oraz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

Zbiórka dostępna jest na stronie: www.siepomaga.pl/dzien-dziecka

Nie pozwólmy, żeby zabrakło pomocy psychologicznej wtedy, kiedy jest najbardziej potrzebna. Jedna rozmowa ze specjalistą, jedno spotkanie z kimś, kto wysłucha i zauważy problem, może uratować czyjeś młode życie. To jest walka o najwyższą stawkę! Pomóż nam ją wygrać! – zachęca Fundacja Siepomaga.

Organizatorzy zbiórki zachęcają do dodatkowego wsparcia i promowania akcji za pomocą mediów społecznościowych. Na stronie Fundacji Siepomaga dostępna jest specjalna grafika, którą można pobrać i wydrukować, a następnie zaprezentować w social mediach na zdjęciu opatrzonym hashtagiem #DzisPracujeDlaDzieciakow.

Zachowania samobójcze wśród dzieci i młodzieży. Raport za lata 2012-2021  na podstawie danych Komendy Głównej Policji

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij