BMW prezentuje nowe logo. Samochody z serii M bez kolorowych pasków

BMW prezentuje nowe logo. Samochody z serii M bez kolorowych pasków

Sportowe modele BMW otrzymają nowe logo. Odtąd w miejscu charakterystycznych trójkolorowych pasków będzie dominowała czerń.

W tym roku marka BMW obchodzi swoje 50-lecie, co stanowi okazję do wprowadzenia kilku modyfikacji w samochodach ze sportowej serii. Odtąd w nowym logo BMW M widnieją jedynie dwa kolory. Kultowa plakieta z jasnoniebieskim, ciemnoniebieskim i czerwonym paskiem zostaje zastąpiona stonowanym znaczkiem, na którym jasne kontury kontrastują z głęboką czernią.

Co istotne, kolor obramowania nie jest jednakowy dla wszystkich pojazdów. Czerwień pojawi się na modelach o najwyższych osiągach, natomiast najbardziej luksusowe samochody otrzymają logo ze złotym lub brązowym obramowaniem.

Poprzednie logo BMW M

Nowe logo na modelu BMW iX M60

Ciemne logo zadebiutowało na elektrycznym SUV-ie iX M60, a niemiecka marka potwierdza, że nowa plakietka zawita na wszystkich przyszłych modelach BMW z serii M. Jak informują przedstawiciele firmy, nowy, ciemny znaczek nie pojawi się jednak na istniejących już samochodach marki takich jak BMW M4.

Tylko nowe platformy i zupełnie nowe modele otrzymają czarną plakietkę – wyjaśnia Timo Resch, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu BMW M.

PS
Ostatnia zmiana logo niemieckiej marki samochodów miała miejsce w 2020 roku. BMW zyskało wówczas bardziej spłaszczony znaczek, który został pozbawiony ciemnego wypełnienia. 

fot. press.bmwgroup.com

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij