Cracow Art Week KRAKERS ujawnia szczegółowy program XI edycji wydarzenia

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Cracow Art Week KRAKERS ujawnia szczegółowy program XI edycji wydarzenia

XI edycja Cracow Art Week KRAKERS odbędzie się pod hasłem ,,Jesteśmy wielością”. Przez tydzień, w dniach 10-17 czerwca 2022 r., Kraków będzie tętnić wernisażami, wystawami, wydarzeniami perfomatywnymi, spotkaniami autorskimi, wykładami, warsztatami i spacerami tematycznymi.

Pełny program wydarzeń: cracowartweek.pl/program

W Programie Głównym uczestniczy blisko 50 podmiotów: zarówno galerii z wieloletnią tradycją, jak i nietypowych lokalizacji w pracowniach artystycznych, knajpach, piwnicach, strychach, podwórkach kamienic czy opuszczonych willach. Pośród potwierdzonych miejsc można wymienić między innymi: Art Agenda Nova, BWA ZBK, CSW Wiewiórka, Elementarz dla mieszkańców miast, Galerię Śladowski, Jan Fejkiel Gallery, Pracownię RG29 czy Skład Solny.

W wystawy zaangażowane są setki artystów, artystek, kuratorów i kuratorek, m.in. Xavery Deskur, Rom Dziadkiewicz, Justyna Gryglewicz, Julia Jarża, Stanisław Koba, Szymon Kobylarz, Katarzyna Kukuła, Piotr Lutyński, Marta Niedbał, Alicja Pakosz, Cyryl Polaczek, Arkadiusz Półtorak, Adam Rzepecki, Dominik Stanisławski, Radek Szlęzak czy Weronika Szmuc. 

Nie zabraknie też artystów zagranicznych, choćby na wystawach GIRLS+EGGS w C U AT SADKA, czy Flaga „Jutro” w Domu Utopii. W ramach Śniła mi się Europa (Art Agenda Nova) Marta Romankiv odniesie się do własnego doświadczenia migracji i prób wpisania się w europejską wspólnotę, jak i do dążenia ukraińskiej społeczności do stania się częścią europejskiej wspólnoty. Ukraińskich wątków nie zabraknie też z pewnością w hybrydowym #StreamArtStudio z ich International Green School albo Plener Cybernetyczny 2.0, jako że projekt powiązany jest między innymi z UKRAiNATV integrującą osoby z Ukrainy z krakowskim środowiskiem kulturotwórczym.

Program Partnerski powstał natomiast we współpracy z Uniwersytetem Pedagogicznym i skupia wokół siebie wydarzenia festiwalu Wydział Sztuki w Mieście 10. Ich przekrój jest bardzo różnorodny i będzie obejmował koncerty, sety VJ-skie, wystawy, projekcje filmów, show off designu czy Poster Challenge. Wszystko przygotowane przez studentów, absolwentów i wykładowców Wydziału Sztuki UP w Krakowie.

W ramach Programu Towarzyszącego uczestnicy KRAKERSa będą mogli wziąć ponadto udział w dedykowanych im oprowadzaniach autorskich lub kuratorskich w instytucjach kultury, spacerach Kultour szlakiem krakowskich galerii i dzielnic, spotkaniach czy wykładach. W sobotę 11 czerwca w ramach corocznego Artist Talk odbędzie się w Sali Panoramicznej MCK spotkanie autorskie z jedną z najbardziej kontrowersyjnych artystek młodego pokolenia – Adą Karczmarczyk, znaną również jako ADU.

Tego samego dnia w Galerii Podbrzezie UP będzie miał miejsce wykład O sztuce przywłaszczeniowej słów kilka reżysera i scenarzysty Marcina Korneluka, na temat granic prawa autorskiego. Nie zabraknie też aktywności dla najmłodszych w postaci warsztatów plastycznych Artmine czy spacerów detektywistycznych Fishka Kraków Tours.

Projekt Cracow Art Week KRAKERS 2022: Jesteśmy wielością jest współfinansowany ze środków miasta Krakowa. Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie www.cracowartweek.pl oraz w mediach społecznościowych: FB @cracowartweek, IG @cracowartweek.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij