Marka White Claw stworzyła chłodzący mural w walce z upałem

Marka White Claw stworzyła chłodzący mural w walce z upałem

W związku z falą upałów, jaka w ostatnich dniach napłynęła do Wielkiej Brytanii, marka napojów White Claw stworzyła niezwykły mural, który po dotknięciu daje przyjemny efekt chłodzenia.

fot. twitter.com/whiteclawuk

W wielu krajach Europy w ostatnich tygodniach panują niebezpiecznie wysokie temperatury powietrza. Wśród rekordzistów jest Wielka Brytania, w której termometry zanotowały najwyższe wyniki w historii pomiarów. W odpowiedzi na panujące warunki pogodowe marka White Claw Hard Seltzer postanowiła dać mieszkańcom wschodniego Londynu nieco wytchnienia, odsłaniając w mieście nietypowy niebiesko-biały mural.

„Cool Wall” o szerokości 6 metrów przedstawia kostki lodu i morskie fale, na tle których widnieje zarys ludzkiej postaci oraz napis „Ta ściana Cię schłodzi”. Grafika została namalowana za pomocą specjalnej żaroodpornej farby, która odbija ciepło. Z kolei za efekt chłodzenia odpowiadają specjalne żelowe maty zamontowane pod obrazem.

Czy jest lepszy sposób na schłodzenie niż White Claw w dłoni i billboard, który pochłonie całe ciepło? – mówi Michael Dean, rzecznik marki.

Mural stworzony przez White Claw i agencję Frank PR będzie dostępny w Shoreditch przez okres dwóch tygodni. Marka zachęca, aby w tym czasie przechodnie dotykali obraz, opierali się o ścianę plecami lub czołem, aby na chwilę schłodzić swoje ciało.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Frank. (@welcometofrank)

Obok muralu znajduje się także termometr, dzięki któremu przechodnie mogą sprawdzić, jak bardzo temperatura na „chłodzącej ścianie” różni się od tej w powietrzu.

PS
Na mapie Polski pojawiło się kilka „ekomurali” pochłaniających zanieczyszczenia powietrza. Na walkę ze smogiem za pomocą muralu postawiły m.in. takie marki jak krakowski Lajkonik, Dan Cake, Nałęczowianka, oraz adidas czy Converse.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij