25. sezon ESL Mistrzostw Polski z nową identyfikacją wizualną

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
25. sezon ESL Mistrzostw Polski z nową identyfikacją wizualną

Po odświeżeniu marki ESL w 2019 roku i nowej, odświeżonej identyfikacji Intel Extreme Masters (IEM) na początku tego roku, nadszedł czas, aby cykl turniejów ESL National Championship poszedł w ich ślady i otrzymały zaktualizowany, atrakcyjny wygląd. Nowa identyfikacja kładzie nacisk na większą spójność elementów graficznych i wzmocnienie marki swojego globalnego ekosystemu esportowego. Tegoroczna jesienna edycja turnieju będzie pierwszą, która odbędzie się pod nowym oficjalnym brandingiem.

ESL Mistrzostwa Polski to najstarsza liga e-sportowa w Polsce – finały pierwszego sezonu, gdy turniej istniał jeszcze pod nazwą ESL Pro Series Poland, miały miejsce w 2009 roku. Rozgrywki w Counter Strike 1.6, Pro Evolution Soccer 2009 i Americas Army odbyły się wówczas w kultowym warszawskim klubie „Stodoła”. Za czasów ESL Pro Series Poland w turnieju brały udział takie drużyny jak Virtus.pro, Złota Piątka, która zwyciężyła turniej rangi Major – Intel Extreme Masters Katowice 2014.

ESL National Championship od lat oferuje lokalnym drużynom możliwość awansu w ich karierze. Cały ekosystem ESL Pro Tour nastawiony jest na umożliwienie pokonania ścieżki od zera do bohatera. ESL Mistrzostwa Polski , jako jedyne rozgrywki w Polsce dają możliwość zdobycia doświadczenia, które z czasem może otworzyć ścieżkę do globalnych turniejów. Idealnym przykładem takiej drogi jest historia polskich zawodników ENCE – Pawła „Dycha” Dychy i Aleksandra „Hades” Miśkiewicza. Obaj, przez ostatnie kilka lat, z sukcesami rywalizowali o  puchar ESL Mistrza Polski, a obecnie podbijają międzynarodową scenę Counter-Strike:Global Offensive, grając na najwyższym poziomie w prestiżowych turniejach, takich jak Intel Extreme Masters Dallas 2022.

Teraz kolejni zawodnicy mają szansę wykazać się w walce o mistrzostwo – 25. sezon ESL Mistrzostw Polski rozpocznie się 11 sierpnia wraz z pierwszym dniem otwartych kwalifikacji.

Nowa identyfikacja wizualna

25. edycja to kluczowy sezon dla historii ESL MP – po 24 udanych edycjach, turniej powraca z nową identyfikacją wizualną, celebrując 10. rocznicę kultowej gry Counter-Strike: Global Offensive. Trudno o lepszy moment na uczczenie historii tej części polskiej sceny esportowej, która jest ściśle związana z CS:GO i co sezon daje nowym graczom szansę na sprawdzenie swoich umiejętności w starciach z najlepszymi zawodnikami w kraju.

ESL National Championship składa się ze zaktualizowanego logo i dedykowanego wzoru kamuflażu. Nowe elementy graficzne pozwalają NC być bardziej spójnym z marką ESL Gaming, pozostawiając wystarczająco dużo miejsca dla każdego regionu, aby dostosować projekt do ich lokalnych symboli. W ten sposób powstała idealna fuzja pomiędzy autonomią w ramach identyfikacji wizualnej lokalnych zawodów a wzmocnieniem marki ESL Gaming.

W nadchodzących miesiącach będzie o co walczyć – łączna pula nagród wynosi 100 000 złotych, a poza nią i prestiżowym tytułem ESL Mistrza Polski zwycięzca otrzyma również awans na światowej sławy turniej Intel Extreme Masters Katowice 2023. W nadchodzącym sezonie weźmie udział 12 zespołów, które mierzyć się będą ze sobą w dwóch grupach.

Harmonogram 25. edycji ESL MP prezentuje się następująco:

     Otwarte kwalifikacje #1 – 11-12 sierpnia

     Otwarte kwalifikacje #2 – 13-14 sierpnia

     Zamknięte kwalifikacje – 18-19 sierpnia

     Faza zasadnicza – 29 sierpnia – 24 listopada

     Ćwierćfinały – 27 listopada

     Finały – 10–11 grudnia 

Zapisy na otwarte kwalifikacje są już dostępne pod poniższymi linkami:

     11-12 sierpnia – esl.gg/ESLMP25OQ1

     13-14 sierpnia – esl.gg/ESLMP25OQ2

Podobnie jak w przypadku zeszłorocznej jesiennej edycji, po wyłonieniu zwycięskiej drużyny, 12 grudnia, odbędzie się oficjalna gala ESL Mistrzostw Polski, która podsumuje 25. sezon oraz nagrodzi wyróżniających się zawodników.

Rozgrywki będą odbywać się w poniedziałki oraz czwartki, a wszystkie mecze będą transmitowane na oficjalnym kanale esl_csgo_pl od godziny 19:00.

Nowe oblicze lokalnych rozgrywek

ESL National Championship to jedne z najdłużej trwających lokalnych zawodów esportowych, a wszystkie turnieje łączy wspólny element bycia najbardziej prestiżowymi rozgrywkami dla amatorów, półprofesjonalistów i profesjonalistów w regionie. Pierwsze ESL NC w historii odbyły się w Niemczech w 2002 roku jako ESL Pro Series.

W tym momencie seria zawodów gości w dziesięciu różnych regionach – Australii, krajach Beneluksu, Francji, Niemczech, Włoszech, Polsce, Hiszpanii, Szwajcarii, Turcji i Wielkiej Brytanii – wyznaczając nową erę dla lokalnych graczy aspirujących do przeniesienia swojej gry na wyższy poziom. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij