TERRITORY

Piotr Kantorowski: Czy memy są zgodne z prawem? (podcast)

Piotr Kantorowski: Czy memy są zgodne z prawem? (podcast)

Piotr Kantorowski to radca prawny i cofounder Kancerlarii Prawnej Kantorowski, Głąb i Wspólnicy. W NowyMarketing Podcast rozmawiamy z nim o prawie w marketingu, niesławnej szeptance i... memach.

Piotr Kantorowski to radca prawny i cofounder Kancelarii Prawnej Kantorowski, Głąb i Wspólnicy. Z Piotrem rozmawiamy o aspektach prawnych związanych z influencer marketingiem, niesławną szeptanką, opiniami w sieci, ale też o... memach – tak chętnie wykorzystywanych przez marki, jak i prokonsumentów. Jak wygląda prawo w marketingu?

– Może to niektórych zaskoczy, ale są naukowe artykuły pisane nt. memów i to tworzone przez prawników. Osobiście raz mi się zdarzyło pisać opinię prawną wykorzystania tego typu komunikacji w ramach marketingu marki. Czy da się odpowiedzieć na pytanie, czy memy są legalne? Pewnie nie, bo do tego brakuje co najmniej 100 orzeczeń. Memy z założenia w jakiś satyryczny sposób mają przedstawić określone zjawiska społeczne. Większość z nich powinna się zmieścić w ramach prawa cytatu – mówi Piotr Kantorowski.

Jak prawo adresuje marketing? Dowiedz się w najnowszym odcinku NowyMarketing Podcast

 

Sprawdź też pozostałe odcinki NowyMarketing Podcast:

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij