Różowy październik z marką Slodkie

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Różowy październik z marką Slodkie

Przed nami różowy październik, czyli miesiąc świadomości raka piersi. Choć z każdym rokiem mówi się o tym coraz więcej, to skala problemu jest wciąż zatrważająca. Jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród kobiet. W tym roku w promocję profilaktyki raka piersi włączył się producent słodyczy reklamowych – Slodkie. Sprawdźmy, co wspólnego mają czekolada i kampanie promujące profilaktykę.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Stanowi ok. 23% wszystkich zachorowań nowotworowych, a także jest przyczyną aż 14% zgonów. Mowa o raku piersi, najczęściej występującym nowotworze złośliwym u kobiet. Przez wzgląd na brak objawów w jego początkowym okresie wiele pacjentek nie wie, że są chore. Lekarze jednak jasno podkreślają, że wcześnie wykryty jest uleczalny, dlatego tak istotna jest regularna kontrola. Badania kliniczne wykazały, że w grupie kobiet w wieku 50–69 lat (czyli wśród osób bardziej narażonych na chorobę), które wykonywały badania mammograficzne co rok lub co dwa lata, umieralność zmniejszyła się aż o 25–30%. Choć tematy samobadania piersi czy nieodpłatnej mammografii są często na naszych językach, to wciąż zbyt wiele kobiet otrzymuje diagnozę za późno.

Popularyzacji wiedzy i profilaktyki z zakresu raka piersi pomaga tzw. różowy październik, czyli miesiąc świadomości. W tym czasie realizowanych jest szereg kampanii wspierających walkę z nowotworem złośliwym. Jednym z działań są szkolenia z zakresu samobadania piersi, co stanowi pierwszy krok w diagnozie choroby.

Profilaktyka na słodko

Edukować, wpływać na postawy, wspierać – takie zadania stoją dziś przed wieloma z nas, którzy chcą zaradzić ciążącemu w Polsce i na świecie problemowi raka piersi. Jak wskazują eksperci, świadomość choroby wciąż jest zbyt mała. Możliwości docierania z wiedzą jest dziś całe mnóstwo, a w październikowe kampanie chętnie angażują się zarówno osoby prywatne, jak i firmy czy organizacje. O tym, jak aktywnie włączyć się w promocję profilaktyki, mówi Anna Garmada, CEO firmy Slodkie:

Jako firma, która wysoko w swoich wartościach stawia sobie odpowiedzialność i zdrowie, postanowiliśmy aktywnie włączyć się w tegoroczne obchody różowego października. Zdajemy sobie sprawę, że wciąż warto wkładać wiele starań zarówno w edukację z zakresu profilaktyki czy leczenia, jak i w promocję właściwych postaw. Chcemy dać to, co mamy w swojej firmie najlepsze, czyli nasze słodkości, które na okazję różowego października przygotowaliśmy w formie czekoladowej, rubinowej wstążki, międzynarodowego symbolu walki z rakiem piersi – komentuje Anna Garmada, prezes Zarządu Slodkie.

Wstążki ruby od firmy Slodkie już wkrótce otrzymają uczestnicy szkoleń realizowanych przez Fundację W Związku Z Rakiem. Organizacja powstała w 2015 roku z inicjatywy Przemysława Miszczaka, który – dostrzegając problemy raka piersi w swojej własnej rodzinie – postanowił nie pozostawać biernym. Dziś funkcję prezesa Fundacji pełni Magdalena Jarecka.

Zawsze chciałam angażować się w coś, co niesie za sobą szczytną ideę. Historia Przemka Miszczaka niezwykle mnie poruszyła. Powód, dla którego miała powstać Fundacja, był dla mnie oczywisty, szczególnie, że i mojej rodziny nie ominął nieproszony rak. W Fundacji działamy bardzo aktywnie. Organizujemy zbiórki dla osób dotkniętych chorobą, dbamy o swoich podopiecznych jak o członków własnej rodziny, kierując się maksymą: Wszyscy tak naprawdę jesteśmy „w związku z rakiem” – chorując lub kogoś chorującego znając – komentuje Magdalena Jarecka, prezes Fundacji W Związku Z Rakiem.

Październik i listopad to miesiące świadomości kolejno: raka piersi oraz raka jąder. Fundacja W Związku Z Rakiem prowadzi szereg szkoleń o charakterze profilaktycznym, które wpisują się w działania w zakresie Europejskiego Kodeksu Walki Z Rakiem. Szkolenia współprowadzą prelegenci, którzy są ekspertami z zakresu m.in. psychoonkologii, dietetyki, a nawet trenerzy oddechu. Spotkania odbywają się w placówkach służby społecznej, jak i w szkołach. Marka Slodkie przekaże czekoladowe wstążki na potrzeby październikowych szkoleń. Pierwsze z nich zaplanowane jest w pierwszym tygodniu października w siedzibie Wrocławskiego MOPS-u. Fundacja podkreśla, że planuje również cykl warsztatów dla pacjentów hematoonkologicznych w salach na terenie Wrocławia (m.in. warsztaty kulinarne, relaksacji, joga śmiechu).

Jubileusz Slodkie pod znakiem CSR-u

Slodkie, jeden z europejskich liderów w branży słodkich gadżetów reklamowych, cieszy się już 25-letnim doświadczeniem na rynku polskim i światowym, a prozdrowotne podejście od lat jest bliskie pracownikom firmy. Odpowiedzialne prowadzenie biznesu, dbałość o proekologiczne działania oraz chęć niesienia pomocy tym, którzy tego potrzebują, to nieodłączne elementy zakorzenione już na początku istnienia marki. Z okazji jubileuszowego roku marka podjęła się realizacji 25 akcji o charakterze CSR-owym, które zostaną przeprowadzone do końca grudnia.

Do tej pory firma miała okazję współpracować z organizacjami, takimi jak: WOŚP, Szlachetna Paczka, Fundacja Las na Zawsze, Towarzystwo Przyjaciół Zwierząt Otwocki Zwierzyniec czy Fundacja Joanny Radziwiłł, a teraz również z Fundacją W Związku Z Rakiem. Firma zapowiada, że to jeszcze nie koniec dobrych, prospołecznych zmian w tym roku, a o kolejnych działaniach będzie można wkrótce przeczytać w mediach społecznościowych i na stronie producenta.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij