Powstanie 100 tys. metrów kwadratowych lasów dzięki akcji Radia 357

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Powstanie 100 tys. metrów kwadratowych lasów dzięki akcji Radia 357

Akcja Radia 357 „Posadź z nami las” wystartowała w poniedziałek, 26 września. Zaplanowana była na 10 dni, ale już po 3 dniach został osiągnięty pierwotny cel zbiórki, czyli 35 700 metrów kwadratowych (3,57 hektara) nowego lasu.

Przybywał hektar lasu dziennie

Przestawiliśmy cyferki i zbieraliśmy dalej – tym razem na 73 500 metrów kwadratowych. Ten cel też nie był problemem dla naszej Społeczności. Uznaliśmy więc, że w wyznaczaniu celów Słuchacze są zdecydowanie lepsi i to im oddaliśmy inicjatywę. Wywindowali licznik na poziom, o którym nawet nie myśleliśmy. I to w dniu dla nas wyjątkowym – bo dokładnie w drugą rocznicę startu zbiórki na powstanie Radia 357. Takich mamy Słuchaczy i takie akcje możemy dzięki nim wymyślać. A one z kolei przyciągają do nas nowe osoby, chcące dołączyć do tego pozytywnego zamieszania. I tak rośniemy razem z naszą Społecznością, robiąc przy okazji dobre rzeczy – mówi Anna Markowicz z Radia 357, koordynująca akcję.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Ostateczny wynik akcji to aż 106 450 metrów kwadratowych, czyli ponad 10 hektarów.

Las Radia 357 wyrośnie w geograficznym środku Europy

Teren, na którym wyrośnie Las Radia 357 zlokalizowany jest w Suchowoli – geograficznym środku Europy.

 Pierwotnie planowaliśmy posadzić 3,57 hektara i zabezpieczyliśmy teren o takiej powierzchni. Kiedyś już rósł tam las, ale został wycięty. Ale Społeczność Radia 357 zdecydowała, że chce posadzić trzy razy więcej lasu. I tak zrobimy. Szukamy już terenu na kolejne hektary, bo nie spodziewaliśmy się takiego obrotu sprawy – mówi Anna Markowicz. 

Słuchacze posadzą las razem z dziennikarzami

Drugą częścią akcji będzie wspólne sadzenie ufundowanego lasu.

Uznaliśmy, że chcemy to zrobić z naszymi Słuchaczami. Bez względu na pogodę lub jej brak. Ale posadzenie prawie 4 hektarów lasu to nie przelewki. To cały dzień pracy dla 150 osób. Wystawimy tam mocną ekipę radiową, ale sami byśmy sadzili taki las kilka tygodni. Zaprosiliśmy wszystkich, którzy chcą pomóc i poczuć się częścią tej zakręconej Społeczności, nie znającej słowa „niemożliwe”. Zbiórka się rozpędziła i wszystkiego nie damy rady posadzić „za jednym podejściem”. Ciąg dalszy – w przyszłym roku, więc nawet gdy ktoś nie zdoła do nas dołączyć – będzie jeszcze okazja. To ważna informacja, bo zdaje się, że już mamy więcej zgłoszeń niż miejsc  – wyjaśnia Anna Markowicz.

Zapisy do udziału w akcji sadzenia lasu są możliwe na stronie akcji las.Radio357.pl W organizacji sadzenia lasu Radio 357 wspiera Fundacja PVE Dobra Energia.

Film Tomasza Rożka, warszawskie metro i influencerzy

Ambasadorem akcji jest dr Tomasz Rożek. Dr Rożka można słuchać w Radiu 357 w stałym cyklu „Pytania z księżyca”, w którym odpowiada na pytania słuchaczy. Akcja powstała w partnerstwie z fundacją Nauka. To Lubię.

Do współpracy przy promocji akcji Radio 357 pozyskało partnera – firmę Stroer. Filmy promocyjne emitowane były w internecie oraz w warszawskim metrze. W nagłośnieniu akcji pomagali też wybrani influencerzy. 

Partnerem merytorycznym akcji jest fundacja Las Na Zawsze. 

Poleć tekst:

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij