Karta UNIQUE wybrana najciekawszą kartą płatniczą 2022 r. w Polsce

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Karta UNIQUE wybrana najciekawszą kartą płatniczą 2022 r. w Polsce

Karta UNIQUE otrzymała nagrodę w plebiscycie Cashless Pay dla Najciekawszej Karty Płatniczej 2022 na polskim rynku.

Projekt UNIQUE został wdrożony przez Bank Pekao SA i Mastercard w październiku 2022 roku. Jest unikalny na skalę międzynarodową i łączy w sobie produkt bankowy, art branding i nowoczesne technologie NFT pod hasłem „Kiedy sztuka kreuje biznes”.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Bank Pekao S.A. jako pierwsza tradycyjna instytucja finansowa na świecie stokenizowała sztukę. NFT z elementami kompozycji malarskiej Rafała Bujnowskiego są powiązane z 440 kartami płatniczymi UNIQUE wprowadzonymi wspólnie z Mastercard. Każda z kart na awersie ma nadrukowany fragment obrazu „Ściana pracowni”, z którym jest powiązany niewymienialny token.

Za koncept kreatywny i realizację projektu UNIQUE odpowiada agencja Focus Nation dla klienta Mastercard i Bank Pekao SA.

– Karty płatnicze zwane potocznie „plastikami”, to produkt który do tej pory nie budził emocji w sercach konsumentów i trudno się dziwić, bo podejście do ich tworzenia przez lata było bardzo generyczne. W ramach projektu UNIQUE udało nam się wznieść karty na zupełnie nowy poziom, faktycznie przenosząc sztukę wysoką na przedmiot codziennego użytku. Stworzyliśmy w ten sposób kolekcję 440 ekskluzywnych, limitowanych kart, z których każda jest inna i wyjątkowa. Nawet przez chwilę nie wątpiłem, że karty UNIQUE zwyciężą w plebiscycie Cashless Pay, bo to najciekawsze karty na rynku polskim, a być może również światowym – mówi Michał Ceglarz, group account manager w Focus Nation.

Plebiscyt Cashless Pay, w którym zwyciężyła karta UNIQUE, ma na celu promocję instytucji, które nie ustają w wysiłkach i wprowadzają na rynek innowacyjne produkty i usługi płatnicze. Nagroda dla Najciekawszej Karty Płatniczej została wręczona 31.01.2023.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij