Znamy zwycięzców 3. edycji Nagród BEST AUDIO Empik Go

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Znamy zwycięzców 3. edycji Nagród BEST AUDIO Empik Go

Słuchowisko Szczepana Twardocha z Bartłomiejem Topą, podcast Nowaka i Obirka o zbrodniach w kościele oraz poruszający tytuł Marka Sekielskiego i Małgorzaty Serafin to trzy produkcje, które zgarnęły złoto w plebiscycie BEST AUDIO Empik Go dla tych, którzy lubią słuchać.

Trzecia edycja Nagród BEST AUDIO Empik Go za nami. Fani produkcji audio przez ponad trzy tygodnie oddawali głosy na swoich ulubionych twórców słuchowisk, audiobooków i podcastów. Spośród 90 nominowanych tytułów użytkownicy wybrali 8 audioprodukcji oraz 1 najbardziej elektryzujące nazwisko sezonu, które zostały nagrodzone złotymi statuetkami BEST AUDIO Empik Go.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Uwielbiana przez głosujących kategoria Produkcja oryginalna po raz kolejny przyciągnęła tysiące fanów. Walka o zwycięstwo trwała do samego końca, lecz finalnie, główna nagroda powędrowała do twórców epickiego słuchowiska „Chołod”: autora Szczepana Twardocha, lektora Bartłomieja Topy oraz agencji Make-it by OSORNO, która wspólnie z Empik Go wyprodukowała ten tytuł. „Chołod” Twardocha tylko kilkoma głosami zwyciężył z serialem audio braci Miłoszewskich „Mierzeja”, który w lutym 2023 roku zdobył Bestsellera Empiku.

– Bardzo dziękuję, bardzo mi miło. Ja bardzo lubię, kiedy moje powieści mają też inne życia w innych mediach. No i przede wszystkim dziękuję czytelnikom, którzy towarzyszą mi od tych wielu lat już, towarzyszą moim historiom; którzy czytają, słuchają, oglądają. Bez czytelników nie ma pisarza. Dziękuję! – powiedział ze sceny Szczepan Twardoch.

Nowa kategoria BUZZ Roku zwraca uwagę na twórców, którzy w minionym roku najbardziej elektryzowali opinię publiczną. O nich najbardziej intensywnie mówili abonenci aplikacji Empik Go, a na ich premiery czekała cała Polska. BUZZem Roku 2022 została Weronika Anna Marczak, autorka serii książek „Rodzina Monet” (dostępnych również w formie audio i ebooka w aplikacji Empik Go).

W tym roku organizatorzy konkursu zdecydowali się na wyróżnienie aż trzech kategorii podcastowych: Historie ważne dla świata, Historie o pełni życia oraz Mroczne sprawy. Triumfowali w nich: Artur Nowak i Stanisław Obirek („Kryminalna Historia Kościoła 2”), Gabriela Workowska („Chociażby”) oraz Jolanta Gwardys i Krzysztof Balcer („Negocjator”).

– Dziękuję bardzo, to jest zawsze takie wzruszenie dla mnie, bo to jest nagroda od wszystkich słuchaczy. Profesora Obirka nie ma z nami, ale kazał przekazać, że łączy się tu z nami, jak to się mówi w kościele, duchowo – przekazał Artur Nowak.

Paulina Świst oraz Katarzyna Berenika Miszczuk trzeci rok z rzędu otrzymały złote statuetki i stały się niekwestionowanymi liderkami wśród laureatów BEST AUDIO Empik Go. „Sztauwajery” Świst w interpretacji Diany Giurow oraz Mateusza Drozdy zdobyły miano najlepszego audiobooka w kategorii Kryminalne Historie, natomiast „Tajemnica Dąbrówki” Miszczuk, przez które przeprowadziła słuchaczy Jagoda Małyszek triumfowały w Dziecięcych Historiach.

W kategoriach gatunkowych nagrody powędrowały do Marka Sekielskiego i Małgorzaty Serafin, która wraz z Pauliną Holtz i Adamem Baumanem zinterpretowała „Jest OK. To dlaczego nie chcę żyć?” (Audiobook: Prawdziwe Historie).

– Moim marzeniem było napisać książkę, bo myślałam sobie, że może wtedy uznam, że jestem kimś, kimkolwiek i te słowa napisałam we wstępie. Spełniło się to marzenie, napisałam książkę. Kolejnym moim marzeniem było nagrać audiobook, nagrałam audiobook. Jestem małą częścią tego, Paulina i Adam nagrali dużo, dużo więcej, Marek w ogóle. A teraz spełniam kolejne marzenie, odbieram statuetkę. Z jednej strony bardzo się cieszę, że po książkę Jest OK. To dlaczego nie chcę żyć? sięga tak dużo osób, i po książkę i po audiobook, i to jest budujące, a z drugiej strony jednak bardzo martwi mnie, że tak wiele osób tej książki potrzebuje. Dziękuję! – mówiła Małgorzata Serafin.

W gronie laureatów nie mogło zabraknąć także produkcji z namiętnym tłem. Wygrał tytuł „Mój szef. Mój AS 2 i pół” oraz jego autorka Melissa Darwood i lektorka Magda Karel.

Galę poprowadziła Agnieszka Szydłowska.

Nagrody BEST AUDIO Empik Go to odpowiedź na dynamiczny rozwój rynku audio, który staje się pełnoprawną gałęzią już nie tylko branży wydawniczej, ale również szerszego świata kultury i rozrywki. Do zobaczenia w przyszłym roku podczas kolejnej edycji!

Pełna lista zwycięzców:

  • Produkcja oryginalna: Chołod, Szczepan Twardoch, w rolach głównych: Bartłomiej Topa, Szczepan Twardoch
  • BUZZ Roku: Weronika Anna Marczak (seria Rodzina Monet)
  • Audiobook: Kryminalne historie Sztauwajery, Paulina Świst, czytają: Diana Giurow, Mateusz Drozda
  • Audiobook: Prawdziwe historie Jest OK. To dlaczego nie chcę żyć? Marek Sekielski, Małgorzata Serafin, czytają: Paulina Holtz, Adam Bauman, Małgorzata Serafin
  • Audiobook: Namiętne historie Mój szef. Mój AS 2 i pół, Melissa Darwood, czyta: Magda Karel
  • Audiobook: Dziecięce historie Tajemnica Dąbrówki, Katarzyna Berenika Miszczuk, czyta: Jagoda Małyszek
  • Podcast: Historie ważne dla świata Kryminalna historia kościoła, Artur Nowak, Stanisław Obirek
  • Podcast: Historie o pełni życia Chociażby, Gabriela Workowska
  • Podcast: Mroczne sprawy Negocjator, Jolanta Gwardys, Krzysztof Balcer

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij