Łukasz Skalik kończy współpracę z WP. Utworzy nowy syndykat wideo

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Łukasz Skalik kończy współpracę z WP. Utworzy nowy syndykat wideo

W następstwie sprzedaży o2 grupie WP, przy której Łukasz Skalik intensywnie pracował, pojawiły się rozbieżności w kwestii dalszego rozwoju projektów multimedialnych. Po 7 latach współpracy opuszcza pokład WP.

"To był dobry moment na odejście, które rozpatrywałem już od dłuższego czasu." - uważa Skalik.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Obecnie Łukasz Skalik planuje skupić się na produkcji internetowych formatów wideo oraz reklam in-stream. Kilka projektów ujrzy światło dzienne już na początku przyszłego roku. Skalik jest na etapie przygotowań do egzaminu YouTube Certification Program w zakresie praw autorskich oraz efektywnej monetyzacji treści wideo w oparciu o system contentID. Po uzyskaniu licencji Google planuje rozwój sieci partnerskiej, jednak w przeciwieństwie do istniejących podmiotów tego typu w Polsce - ten projekt będzie przede wszystkim pełnił funkcję inkubatora nowych serii dedykowanych emisji online oraz internetowych talentów bez zaplecza technicznego. Natomiast nie będzie to agregat kanałów walczący o zasięgi mierzone wyłącznie subskrybentami. Po osiągnięciu pewnego zakładanego progu popularności, dany kanał lub format będzie następnie podłączany pod sieć dysponującą większym zasięgiem, która zaoferuje najkorzystniejsze warunki lub podejmie się jego dalszej produkcji. Udziałem w projekcie w roli strategicznego partnera przedsięwzięcia zainteresowany jest jeden z wiodących graczy w tym segmencie rynku oraz podmiot z branży telewizyjnej.

Łukasz Skalik karierę w mediach zaczął od pracy w TVP (2003 r.), gdzie realizował autorski program młodzieżowy „Strefa Zrzutu”. Twórca czołowych internetowych platform telewizyjnych: Interia.tv (2006), WP.TV (2007) oraz nagradzanego w międzynarodowych konkursach (m.in. Webby Awards 2010) serwisu ToSieWytnie (2009). W ostatnim roku pracy w WP pełnił funkcję Doradcy ds. Kreacji Multimedialnej, a wcześniej przez 6 lat - szefa programowego platform wideo. Odpowiadał m.in. za zarządzanie multimedialnymi projektami IT oraz rozwój i ekspansję treści wideo. W tym czasie portal plasował się na szczycie projektów oferujących w pełni legalny i darmowy kontent wideo w Sieci. Jest autorem ponad 40 internetowych serii jak „Enigma”, „Motostory”,  „Welcome to Polandia”. Ten ostatni ukazywał się pod patronatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych i otrzymał prestiżowe wyróżnienie „Silver Winner” w  Los Angeles na międzynarodowym festiwalu projektów internetowych W3 Awards 2011. Ukończył Stosunki Międzynarodowe (spec. Handel Zagraniczny) na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij