Bez PITU PITU

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Bez PITU PITU

Trwa kampania społeczna stołecznego ratusza, która zachęca do rozliczenia w Warszawie podatku dochodowego PIT. W ramach akcji „Bez PITU PITU” zaplanowano reklamy w komunikacji miejskiej, klubach fitness i stołecznej prasie.

Kampania jest wspierana działaniami PR, komunikacją w kanale on-line, w tym social media.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

1 kwietnia w warszawskiej komunikacji miejskiej – metrze, tramwajach, autobusach i SKM oraz klubach fitness i lokalnych mediach, pojawiły się krótkie spoty i reklamy prezentujące nietypowe komunikaty dotyczące funkcjonowania miasta, np.:

  • W dni parzyste na trasie Wilanów-Centrum kursować będą tylko autobusy linii nieparzystych.
  • W piątki metro zatrzymywać się będzie tylko na stacjach na literę P.
  • Wypożyczalnie rowerów miejskich zostaną zastąpione wypożyczalniami butów marszowych w rozmiarach od 36 do 42.

W akcję włączyła się również Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz, która na swoim profilu na Facebooku informowała 1 kwietnia o purnonsensowych zmianach w funkcjonowaniu komunikacji i infrastruktury rekreacyjnej stolicy. Za pomocą własnych kanałów social media, temat promował również ZTM oraz Urząd Miasta, a o zmianach czekających warszawiaków zaczęły pisać lokalne media.

Był to teaser kampanii stołecznego ratusza, emitowany jeszcze przez 7 dni. 9 kwietnia wystartował reveal, ujawniający, że jest to kampania społeczna „Bez PITU PITU”. Akcja ma w efekcie zachęcić wszystkich, którzy nie rozliczają w Warszawie PITów, do przyłączenia się do grona stołecznych podatników.

W tym roku zdecydowaliśmy się przeprowadzić przewrotną kampanię, opartą na dwuznaczności idiomu PITU PITU. Chcieliśmy zaintrygować mieszkańców Warszawy informacjami o nietypowych zmianach w funkcjonowaniu miasta – mówi Robert Zydel, dyrektor Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy. Zamierzaliśmy w ten sposób pokazać, że BEZ PITU PITU wygodne życie warszawiaków nie byłoby możliwe. Liczymy, że oparta na wyrazistych hasłach kampania, wywoła społeczną dyskusję na ten temat i zmobilizuje do przyłączenia się do grona stołecznych podatników – dodaje.

10 sekundowe spoty będą emitowane do 30 kwietnia w warszawskiej komunikacji miejskiej – metrze, tramwajach, autobusach i SKM oraz w klubach fitness za pośrednictwem Benefit TV. Kampania jest wsparta reklamami w stołecznych wydaniach Naszego Miasta i Gazety Wyborczej. Zaplanowano również działania w Internecie na stronie um.warszawa.pl oraz w oficjalnych kanałach social media ratusza. Akcja jest wspierana działaniami public relations.

Za kreację, produkcję i kompleksową komunikację kampanii odpowiada agencja Allegro. Zarekomendowane przez agencję media zostały zakupione przez Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij