Robert Korzeniowski: dzięki uprawianiu sportu możemy codziennie czuć się zwycięzcami

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Robert Korzeniowski: dzięki uprawianiu sportu możemy codziennie czuć się zwycięzcami

Na temat sportu, zdrowia oraz Programu Medycyna dla Sportu i Aktywnych rozmawiamy z Robertem Korzeniowskim, Menadżerem Programu Grupy Lux Med.

Jak zmienia się świadomość społeczeństwa i trendów w nim panujących – Polacy ćwiczą dla zdrowia czy dla trendu?

Ćwiczenie dla zdrowia nie wyklucza bycia w zgodzie z trendem , czy wręcz stania się jego ambasadorem wśród przyjaciół i znajomych. Zdrowie i uroda zawsze były w cenie, a teraz stały się synonimem sukcesu oraz warunkiem do podniesienia samooceny. Dzięki uprawianiu sportu i aktywności możemy codziennie czuć się zwycięzcami, ustanawiając kolejne rekordy na treningach czy zawodach. Niezależnie tez od tego czy uprawiamy sport drużynowy, czy indywidualny identyfikując się z nim przynależymy do jakiejś grupy. Tym samym poszerzamy i pogłębiamy relacje z otoczeniem. Budujemy zdrową alternatywę dla aktywności zawodowej. To wreszcie modne hobby dające maksimum satysfakcji osobistej.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Jaki był główny cel/idea, który przyświecał stworzeniu programu Medycyna dla Sportu i Aktywnych?

Kiedy podejmujemy aktywność sportową na gruncie tzw. postanowień noworocznych, to na ogół nie wiemy nic o zasadach funkcjonowania organizmu, kontrolowaniu go na każdym etapie treningowym, czy unikaniu kontuzji. My chcemy towarzyszyć amatorom w wypełnianiu osobistych zobowiązań i w pomnażaniu radości jaką daje zdrowe zmęczenie poparte poprawą wyniku. Pomagamy też sportowcom wyczynowym, zarówno w rozwiązywaniu problemów takich jak urazy czy zachorowania, jak i w szeroko pojętej profilaktyce z orzecznictwem dopuszczającym do uprawiania sportu włącznie. Swą role postrzegamy w wymiarze partnerskim i długofalowym jako swoisty asystent medyczny trenera, który z zespołem medycznym pracuje na co dzień, a nie tylko, gdy nagle trzeba interweniować

Jaka grupa ludzi trafia do was najczęściej?

Jeśli chodzi o dzieci i młodzież, najczęściej jest to kontakt wynikający z orzecznictwa sportowego i lekarskiego dopuszczenia do udziału w zawodach.

Dorośli korzystają z badań ukierunkowanych na kardiologiczne bezpieczeństwo uprawiania sportu oraz porad od ortopedy po dietetyka. Ponieważ nadal nieco więcej mężczyzn niż kobiet jest aktywnych sportowo, toteż zauważamy przewagę panów. Profesjonalni sportowcy korzystają z naszej opieki dzięki umowie partnerskiej LUX MED z PKOI. Dotyczy to wszystkich grup dyscyplin olimpijskich. Niezależnie od tego opiekujemy się np. zawodnikami uprawiającymi MMA, którzy potrzebują szybkiej i dobrze zorganizowanej konsultacji, zarówno przed walkami, jak i z powodów oczywistych głównie po nich.

 

Robert Korzeniowski
Menadżer Programu Medycyna dla Sportu i Aktywnych

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij