Lazurowo - kremowe lato Polaków

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Lazurowo - kremowe lato Polaków

Pierwsze dni lata to moment, kiedy bardzo intensywnie zaczynamy myśleć o wakacjach. Jak planujemy je spędzić w tym roku i jakie kolory będą towarzyszyć Polakom w trakcie wypoczynku? Dekoral Fashion w ramach badania Kolorowa Polska sprawdził w jakich barwach Polacy widzą lato.

Złociste słońce i zieleń przyrody? Niekoniecznie! Okazuje się, że letnie połączenia kolorów, jakie preferują Polacy, to w przypadku mężczyzn czerwień flamenco i intuicja, a w przypadku kobiet lazurowy szantung i żakardowy amarant. Według psychologii kolorów może to oznaczać, że mężczyźni lato postrzegają, jako czas pełny energii i odpoczynku, a kobiety poszukują w tym czasie relaksu i spokoju. Gdzie zatem najchętniej wyjeżdżamy i w otoczeniu jakich kolorów najchętniej wypoczywamy?

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W aspekcie wyjazdów wypoczynkowych, Polacy zdecydowanie preferują plażowanie. Z najnowszego raportu instytutu IMAS wynika, że 39% Polaków spędzi w tym roku wakacje za granicą. Największą popularnością cieszą się słoneczne, południowe kraje. W zeszłym roku najczęściej odwiedzanym miejscem przez polskich turystów była Grecja. W tym roku prawdopodobnie równie popularne będą Włochy i Hiszpania. I co ciekawe w naszych wyborach nie odbiegamy od reszty kontynentu – spędzanie urlopu nad morzem wybiera 62% Europejczyków (bad. Ipsos). Można więc wywnioskować, że naszym ulubionym zajęciem podczas wakacyjnego odpoczynku jest pływanie i opalanie. Niezbędnym atrybutem każdego plażowicza jest ręcznik. W kropki czy paski, biały czy różowy – każdy ma swój ulubiony, który zabiera udając się nad wodę. Plaże latem tętnią więc rozmaitymi barwami. A jaki kolor przeważa najczęściej? Jak wynika z badania Kolorowa Polska, najchętniej wybralibyśmy się na wakacyjny wyjazd z ręcznikiem w kolorze słonecznego lnu (12% badanych łączy go z kolorem Intuicja, a 8% z atłasowym grafitem). Podoba się nam również ręcznik w kolorze lazurowego szantungu w połączeniu z żakardowym amarantem (12%). 

Poza ręcznikiem, nad morzem ważny jest też kostium kąpielowy. W tym roku magazyn Vouge zapowiada lato w kolorze błękitów (akwamaryna, lazur, turkus) i przydymionej zieleni. Popularne są też beże i popiele – zwłaszcza, jako dodatki. Porównując światowe trendy mody z preferowanymi przez Polaków plażowymi kolorami widać, że idziemy z duchem najnowszej mody.

Nie wszyscy Polacy będą jednak mogli w tym roku pozwolić sobie na wakacje wyjazdowe. Część z nas urlop spędzi w domu – nierzadko np. remontując czy odświeżając mieszkanie. Czas relaksu i wypoczynku w domowym zaciszu, kojarzy się Polakom zdecydowanie z poczuciem ciepła i prywatności. Zapytani o to, w otoczeniu jakich kolorów chcieliby wypoczywać w domu, Polacy wybierają puszysty flausz (w połączeniu z błękitnym muślinem lub aksamitnym dotykiem) oraz beżowy kaszmir z intuicją.

Lato, które w tym roku w Polsce zaczyna się wyjątkowo słonecznie, będzie towarzyszyć nam przez kolejne tygodnie. Warto pomyśleć o tym, jak zatrzymać je na dłużej – na przykład poprzez wykorzystanie kojarzących się nam z latem kolorów w naszym domu.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij