Wszystkie oblicza startupów we Wrocławiu

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Wszystkie oblicza startupów we Wrocławiu

Czym jest startup? Jak go wymyślić, sfinansować, zrealizować i utrzymać na rynku? Jak budować jego markę? Odpowiedzi na te pytania uzyskamy na konferencji startup:share Wrocław 2015, pierwszym tego rodzaju wydarzeniu we Wrocławiu.

W programie będzie ponad 15 prelegentów, panel dyskusyjny i profesjonalne warsztaty. W gronie prelegentów znaleźli się między innymi: Michał Sadowski, Mariusz Pełechaty, Bogumiła Sobiczewska, jedna z 30 Kreatywnych Wrocławia czy Bartek Postek, wyróżniony wśród 50 kreatywnych magazynu Brief. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Startup:share Wrocłw 2015 odbędzie się w dniach 8-9 października 2015 roku w siedzibie Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu przy ul. Ostrowskiego 30. Wydarzenie skierowane jest do środowisk akademickich, zwłaszcza studentów oraz biznesu. Uniwersytet SWPS zaprasza osoby, które mają już doświadczenia startupowe, te, które dopiero zaczynają swoją przygodę z innowacjami i myślą o własnym projekcie. W programie znajduje się ponad 15 prelegentów, panel dyskusyjny i specjalistyczne warsztaty.

Pierwszego dnia będzie można posłuchać inspirujących historii wrocławskich startupów, poznać uwarunkowania prawne i organizacyjne działalności startupowej, dowiedzieć się, skąd pozyskać fundusze i jak rozmawiać z klientami. W programie są prezentacje prawników, ekonomistów, przedstawicieli branż IT i kreatywnej, przedsiębiorców, menadżerów i ekspertów finansowych, a także prezentacja wrocławskiej inicjatywy #rushWRO.

Na zakończenie odbędzie się panel dyskusyjny, który poprowadzi Marta Mazur-Milewska, organizatorka spotkań w branży IT oraz hackathonów (HackWro, Startup Weekend), animatorka wrocławskiego środowiska startupowego.

Drugi dzień poświęcony będzie na warsztaty, prowadzone przez praktyków, poświęcone przygotowaniu i montażowi filmików do sieci (prowadzący: Grzegorz Maj, Piotr Radziemski), mediom społecznościowych w kontekście współpracy z agencją reklamową przy projektach Digital (prowadzący: Mariusz Pełechaty) oraz crowdfundingowi w obszarze finansowania pomysłów (prowadzący: Tomek Chołast).

Z punktu widzenia uczelni, a zwłaszcza studentów, najistotniejsze w starup:share jest to, że udaje nam się wreszcie osiągnąć cel, z którym szkolnictwo wyższe ma w Polsce poważny problem, Mianowicie chodzi o połączenie teorii i praktyki, kształcenie w bliskiej relacji z biznesem i rynkiem pracy. Zakładamy, że absolwenci studiów magisterskich Kreowanie mediów wyjdą z Uniwersytetu SWPS nie tylko z wiedzą, kompetencjami i kontaktami, ale także z projektami gotowymi do wdrożenia na rynku creative sectors. Dlatego startup:share jest dla Uczelni tak istotnym przedsięwzięciem – mówi dr Karina Stasiuk-Krajewska, dyrektor Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, promotor specjalności Kreowanie mediów.

Wstęp wolny, po uprzednim wypełnieniu dostępnego na stronie formularza.

Profil wydarzenia na Facebooku.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij