WUD Silesia: będzie innowacyjnie!

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
WUD Silesia: będzie innowacyjnie!

Już 21 listopada 2015 r. w Katowicach odbędzie się VI edycja konferencji World Usability Day Silesia. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania będzie„innowacja”.

Wśród zaproszonych gości znajdą się zarówno światowi eksperci zajmujący się tematyką UX, jak i lokalni innowatorzy, których pomysły i projekty mogą naprawdę zaskoczyć.
Konferencję otworzy badacz interakcji i projektant systemów złożonych – Wiesław Bartkowski, który opowie o projektowaniu systemów ucieleśnionych.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W porannym bloku wypowiedzą się tacy specjaliści jak: Piotr Łój z prelekcją „Virtual Reality – upgrade 1.1 do rzeczywistości”, dr Anna Pohl i prof. Marian Oslislo z wykładem „Innowacje w Akademii”, dr Patrycja Rudnicka i Agata Magdalena Nowak, które opowiedzą o „Magicznym pudełku MVP”, Marcin Malicki poszukujący odpowiedzi na pytanie „Czy możemy państwo rozwinąć w usługę?”, Łukasz Szóstek, który omówi recepty na innowacje oraz Jarosław Gwizdak, który opowie o dostrzeganiu człowieka w „socjalnym sądzie”.

W popołudniowym bloku wykładów wystąpi m.in. Michał Budryk, który podczas swojego wykładu poruszy temat oszczędnej innowacji i zmian w globalnym biznesie. 

Konferencję zamknie prelekcja Everetta McKaya, eksperta w temacie user experience, autora wielu cenionych publikacji dotyczących tematyki usability, pod tytułem „Innovating Well-Designed Products – Learning the Right Lessons from Steve Jobs”.

Obecność na konferencji tak wielu wybitnych specjalistów reprezentujących różne dziedziny, powiązane z szeroko rozumianą tematyką usability, ma na celu stworzenie przestrzeni do interdyscyplinarnych dyskusji na temat innowacji i użyteczności oraz szeroko pojętego projektowania.

Praktyczne warsztaty z UX lub inspirujące wykłady

VI edycja WUD Silesia będzie podzielona na dwie części: wykłady oraz warsztaty. Wykłady mają pomóc w poszukiwaniu inspiracji na temat innowacji we współczesnym świecie, jej charakteru i długofalowego oddziaływania na codzienne życie. Warsztaty dedykowane są przede wszystkim osobom, które chcą doskonalić warsztat projektanta i badacza. Dodatkowo, oddając się atmosferze “innowacji”, organizatorzy przygotowali szkolenie związane z tematyką survivalową.

Pełna agenda konferencji dostępna jest na stronie wydarzenia.

Między wykładami i warsztatami jak zwykle będzie można spędzić czas w strefie Fun, która powiązana zostanie z tematem przewodnim konferencji w sposób “magiczny”. Więcej szczegółów już niebawem.

By wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie WUD Silesia w dniach 22-31 października 2015. Spośród wszystkich zgłoszeń organizatorzy wybiorą te, których autorzy w najciekawszy sposób uzasadnią chęć uczestnictwa w konferencji.

Więcej o WUD Silesia

WUD Silesia to wydarzenie poświęcone tematyce UX (user experience) i usability, które organizowane jest na Górnym Śląsku od 2010 roku. Konferencja organizowana jest w ramach ogólnoświatowej inicjatywy World Usability Day (Światowego Dnia Użyteczności), zapoczątkowanej przez Usability Professionals Association, stowarzyszenie zrzeszające profesjonalistów branży UX z całego świata.

Konferencja WUD Silesia skierowana jest do wszystkich osób zainteresowanych tematem użyteczności, w szczególności do projektantów, programistów, inżynierów, psychologów, socjologów, architektów, studentów oraz osób związanych z trzecim sektorem.

Zarówno sama konferencja, jak i związane z nią projekty towarzyszące organizowane są przez firmę Future Processing i przyjaciół – instytucje partnerskie, reprezentantów środowisk naukowych, biznesowych i artystycznych, organizacje pozarządowe, studentów i wolontariuszy.

Patronaty honorowe objęli: Prezydent Miasta Katowice, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Patroni medialni wydarzenia to: NowyMarketing, Marketing przy Kawie, UX Labs, Design Thinking, Marketer+, Grupa Adweb, FONT nie czcionka! oraz Interaktywnie.com. Konferencję wspierają także: Now! Go Online oraz uxdesign.pl.

O Future Processing

Główny organizator, firma Future Processing, to dynamicznie rozwijająca się firma technologiczna działająca na globalnym rynku oprogramowania. Zajmuje się tworzeniem wyspecjalizowanego oprogramowania komputerowego na potrzeby międzynarodowego handlu, przemysłu i usług.

Firma Future Processing angażuje się w wiele popularyzujących naukę wydarzeń m.in. maraton programistyczny Deadline24, konferencja Quality Excites, cykl skierowany do studentów Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij