Safety Net od MasterCard ochroni europejski rynek płatniczy przed cyberatakami

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Safety Net od MasterCard ochroni europejski rynek płatniczy przed cyberatakami

Firma MasterCard ogłosiła wprowadzenie na terenie Europy rozwiązania pod nazwą Safety Net, dzięki któremu można ograniczyć wpływ cyberataków na banki i agentów rozliczeniowych.

W oparciu o globalną sieć MasterCard, narzędzie to pozwala identyfikować podejrzane zachowania i potencjalne ataki - często zanim zauważą je zagrożone instytucje finansowe.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Na całym świecie bezpieczeństwo i zabezpieczenie płatności są dla konsumentów priorytetem. Dlatego firma MasterCard nieustannie pracuje nad zabezpieczeniem transakcji płatniczych, bez względu na miejsce ich realizacji. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu różnych narzędzi w ramach wielowarstwowych zabezpieczeń, z których korzystają wydawcy kart, akceptanci, sprzedawcy i klienci.

Safety Net to kolejny element ochrony sieciowej, wspierającej wydawców kart w ich walce z cyberatakami. Dzięki Safety Net prześwietlamy miliardy transakcji przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, chroniąc naszych partnerów przed różnymi rodzajami ataków hakerskich – powiedział Ajay Bhalla, President, Enterprise Security Solutions, MasterCard.

Firma MasterCard automatycznie obejmie banki-wydawców kart ochroną w ramach tej usługi. Umożliwi to szybkie i proste wdrożenie najnowszych rozwiązań gwarantujących bezpieczeństwo. Safety Net zabezpiecza wszystkie transakcje z użyciem kart debetowych i kredytowych MasterCard i Maestro. Nowe rozwiązanie zostało zintegrowane z globalną siecią płatności MasterCard, co oznacza, że wydawcy nie muszą podejmować żadnych działań, by z niego korzystać.

Safety Net stanowi zewnętrzną warstwę zabezpieczenia, uzupełniając narzędzia własne banków. Jednocześnie wprowadza dodatkowy poziom zabezpieczenia w systemie płatniczym, nie zakłócając jego działania. Rozwiązanie służy do monitorowania różnych kanałów, obszarów geograficznych oraz stanowi wsparcie dla każdego rynku, dzięki wykorzystaniu skomplikowanych algorytmów. Safety Net to kolejne zaawansowane narzędzie w priorytetowym dla MasterCard obszarze bezpieczeństwa i zabezpieczeń.

Mając globalny obraz transakcji płatniczych, sieć MasterCard jest w stanie identyfikować w czasie rzeczywistym zagrożenia związane z oszustwami finansowymi. Dzięki temu firma może w imieniu wydawcy stosować środki bezpieczeństwa, takie jak selektywne ograniczenia dotyczące autoryzacji płatności, w celu zablokowania określonych transakcji w oparciu o liczne kryteria.

Jako lider w dziedzinie bezpieczeństwa płatności, firma MasterCard przede wszystkim dba o zabezpieczenie transakcji i sieci dla wszystkich uczestników ekosystemu płatniczego. Oferując narzędzia i usługi nowej generacji, MasterCard umożliwia zwalczanie cyber zagrożeń tak, aby zawsze być o krok przed przestępcami. Od samego początku kwestia zapewnienia bezpieczeństwa została włączona we wszystkie działania firmy, niezależnie od tego, czy chodzi o tworzenie nowych technologii czy ochronę sieci wewnętrznych.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij