Best IPO Award i Top IPO of 2015 dla Wirtualnej Polski

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Best IPO Award i Top IPO of 2015 dla Wirtualnej Polski

Tegoroczny debiut Wirtualnej Polski Holding S.A. na warszawskim parkiecie spotkał się z uznaniem w oczach rynków finansowych. Dowodem na to są dwa prestiżowe wyróżnienia – Best IPO Award oraz Top IPO of 2015.

Specjalizująca się w zarządzaniu kapitałem na rynkach wschodzących firma East Capital uznała debiut giełdowy spółki Wirtualna Polska Holding S.A. za najlepsze IPO w Europie Wschodniej w 2015 roku. Według niej Wirtualna Polska przeprowadziła zakończoną największym sukcesem ofertę publiczną w regionie. Jury przyznające nagrodę zwróciło uwagę na fakt, że wycena jednej akcji po pierwszym dniu notowania wzrosła aż o 10 proc. W stosunku do ceny sprzedaży akcji w ofercie publicznej, a także na to, że od momentu debiutu na GPW akcje WPH wzrosły o 24 proc., wyprzedzając indeks giełdowy WIG aż o 33 proc.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

East Capital Awards dla wyróżniających się firm zostały przyznane już po raz dwunasty. Oprócz uhonorowania Wirtualnej Polski w kategorii Best IPO, w 2015 roku wyróżnione zostały także: YES BANK Limited z Indii w kategorii Best Growth, Engro Foods Limited z Pakistanu w kategorii Discovery of the Year oraz Moscow Exchange z Rosji w kategorii Best Corporate Governance.

Wirtualna polska Holding otrzymała również tytuł Top IPO 2015 w I edycji konkursu i jednocześnie gali CEE Capital Markets Awards, na której wyróżniono najlepsze spółki publiczne notowane w Europie Środkowo-Wschodniej. Wśród nominowanych w osiemnastu kategoriach, znalazły się spółki z Polski, Rumunii, Ukrainy, Węgier, Czech, Litwy, Estonii, Bułgarii, Austrii, Niemiec, Słowenii i Chin. Zwycięzców wybierało jury złożone z przedstawicieli funduszy inwestycyjnych, banków, mediów branżowych oraz przedstawicieli giełd z Warszawy i Bukaresztu. Ostatecznie przyznanych zostało dwadzieścia jeden nagród w trzech kategoriach: spółki, inwestorzy oraz usługodawcy.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij