Zalando rozpocznie działalność w satelickim centrum logistycznym we Włoszech

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
eCommerce

Zalando rozpocznie działalność w satelickim centrum logistycznym we Włoszech

Zalando SE, wiodąca w Europie platforma modowa online ogłosiła dzisiaj otwarcie pierwszego ze swoich międzynarodowych satelickich centrów logistycznych.

Firma nawiązała partnerstwo z dostawcą usług logistycznych Fiege, który będzie operował na 20 tys. m. kw., w ośrodku zlokalizowanym w miejscowości Stradella (Pawia, Włochy). To pilotażowe rozwiązanie pozwoli Zalando jeszcze szybciej obsłużyć lokalnych klientów we Włoszech i odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie na e-commerce na włoskim rynku.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Centrum logistyczne rozwija obecnie swoją działalność, a gromadzenie i przechowywanie asortymentu już się rozpoczęło. Pierwsze, testowe wysyłki zostaną wykonane już w styczniu 2016 roku. Na terenie obiektu Zalando będzie przechowywało wybrane towary, które pokryją większość włoskiego zapotrzebowania. To przedsięwzięcie jest częścią pilotażowego projektu jakim jest międzynarodowa sieć obiektów logistycznych Zalando. Do tej pory obejmowała ona trzy centra logistyczne w Niemczech oraz czwarte, w trakcie budowy, na terenie południowych Niemiec.

“Inwestycja w międzynarodową ekspansje naszej sieci logistycznej daje nam możliwość bycia jeszcze bliżej naszych konsumentów. Łącznie z rozwiązaniami wprowadzonymi przez ostatnie kilka lat – jak choćby bezpośrednie przekierowanie ruchu z naszego niemieckiego centrum logistycznego do Paryża, testy dostawy tego samego dnia w wybranych niemieckich miast i uproszczony proces zwrotu – ten pilotażowy projekt pokazuje zaangażowanie Zalando w nieustanne wzmacnianie satysfakcji naszych klientów”, komentuje Christoph Stark, wiceprezes ds. logistyki w Zalando.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij