W okresie przedświątecznym kartami Visa opłacono wydatki o wartości ponad 9 mld złotych

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
W okresie przedświątecznym kartami Visa opłacono wydatki o wartości ponad 9 mld złotych

O blisko jedną czwartą w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosła liczba przedświątecznych płatności kartami Visa. Pomiędzy 26 listopada a 23 grudnia br. Polacy wydawali średnio 13,4 mln złotych na godzinę. W środę 23 grudnia odnotowano największe wydatki opłacone kartami Visa w okresie przedświątecznym

W okresie czterech przedświątecznych tygodni od czwartku 26 listopada do środy 23 grudnia br. Polacy dziennie dokonywali średnio 4,4 mln płatności kartami Visa, wydając łącznie ponad 9 mld złotych. Biorąc pod uwagę wyłącznie płatności drogą internetową, dniem najbardziej intensywnych zakupów – w ujęciu wartościowym – był 14 grudnia. Płacąc kartami Visa w sklepach fizycznych najwięcej wydaliśmy 23 grudnia.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Pomiędzy 26 listopada a 23 grudnia br. przy pomocy kart Visa Polacy wydawali średnio 322 mln złotych dziennie, dokonując 4,4 mln transakcji. W przeliczeniu daje to średnio 13,4 mln złotych i 184 tys. płatności na godzinę oraz 223 tys. złotych i 3,1 tys. płatności na minutę.

Na zakupy w naziemnych placówkach handlowo-usługowych Polacy najchętniej wybierali się 23 grudnia – w tym dniu łączna liczba transakcji dokonanych polskimi kartami Visa wyniosła niemal 6 mln, a wartość wydatków przekroczyła 466 mln złotych. Biorąc pod uwagę transakcje dokonywane online, najaktywniejszym dniem okazał się 14 grudnia. Łączna wartość wydatków dokonanych polskimi kartami Visa w sklepach internetowych przekroczyła tego dnia 22 mln złotych.

„Liczba i wartość zakupów opłaconych kartami Visa w okresie przedświątecznym wyraźnie rośnie z każdym rokiem. To dowód na to, że Polacy doceniają wygodę i bezpieczeństwo takich płatności, także w internecie, gdzie coraz częściej szukamy gwiazdkowych prezentów dla bliskich. Z kolei zakupów w punktach handlowych konsumenci najczęściej dokonują w ostatniej chwili – tak w tym, jak i w zeszłym roku najwięcej tego typu wydatków kartami Visa w okresie przedświątecznym dokonaliśmy w przeddzień Wigilii, 23 grudnia” – komentuje Adrian Kurowski, dyrektor Visa Europe w Polsce.

Liczba transakcji dokonanych kartami Visa pomiędzy 26 listopada a 23 grudnia br. wzrosła w stosunku do tego samego okresu rok wcześniej o blisko jedną czwartą.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij