Scapa Skiren

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Scapa Skiren

Wyborowa Pernod Ricard rozszerza swoją ofertę whisky single malt. Na rynku pojawiła się whisky Scapa Skiren, dzięki której można zasmakować w dzikiej przyrodzie wysp Orkadów, znajdujących się u wybrzeży Szkocji.

Whisky single malt, to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się kategorii alkoholi mocnych. Każdego roku segment single malt osiąga wzrost na poziomie dwucyfrowym i obecnie jest to jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się kategorii alkoholowych „Scapa Skiren powstała w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie konsumentów, dla których coraz ważniejsze jest miejsce pochodzenia oraz sposobu produkcji, które mają bezpośrednie przełożenie na smak.” – wyjaśnia Arkadiusz Dobosz, Marketing Manager Whisky Category z Wyborowa Pernod Ricard.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Whisky Scapa, stworzona przez pięciu oddanych rzemieślników w ręcznie obsługiwanej destylarni Scapa, wyróżnia łagodny smak, który jest odzwierciedleniem zaskakujących kontrastów wysp z archipelagu Orkadów. Do destylacji wykorzystywany jest unikalny alembik Lomond, który ma kształt beczki. Jest to ostatni sprawny alembik Lomond w całej branży szkockiej whisky. Dzięki niemu trunek zyskuje bogatszy i bardziej owocowo-miodowy smak. Proces leżakowania w świeżych beczkach z amerykańskiego dębu nadaje whisky Scapa delikatnie kremowej słodyczy z nutą tropikalnych cytrusów i przybrzeżnych wrzosów, niespotykanych wśród single maltów, ale charakterystycznych dla whisky Scapa.

W whisky Scapa Skiren można wyczuć delikatne kwiatowe nuty z odrobiną świeżych gruszek oraz słodkim aromatem ananasa i cytrusów. W smaku zrównoważona, z odrobiną słodyczy. Zaskakuje aromatem dojrzałych melonów, co prowadzi do długiego, delikatnego i odświeżającego finiszu.

W ostatnim czasie Scapa otworzyła swoją destylarnię dla zwiedzających, po raz pierwszy od jej założenia w 1885 roku. Destylarnia znajduje się na brzegu Scapa Flow, naturalnej przystani i szlaku wodnego o jednej z najdłuższych i najbogatszych historii w Wielkiej Brytanii.

Whisky Scapa Skiren, oferowana w cenie od 179 zł. za butelkę, jest dostępna na rynku od października 2015 roku.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij