Wystartowała kampania społeczna promująca fundusze norweskie i EOG

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Wystartowała kampania społeczna promująca fundusze norweskie i EOG

Ruszyła ogólnopolska kampania społeczna Ministerstwa Rozwoju pod hasłem „Wyrównujemy szanse”, jej celem jest promocja funduszy norweskich i EOG jako mechanizmu walki z nierównością i wykluczeniem społecznym, a także zaangażowanie Polaków w działanie na rzecz potrzebujących wsparcia.

Za strategię, kreację i realizację kampanii odpowiada Grupa Eskadra.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Eskadra została wybrana do realizacji kampanii w drodze przetargu publicznego organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju. Planowane działania będą prowadzone w trzech etapach, obejmujących: akcję społeczną, kampanię informacyjno-wizerunkową oraz event finałowy. Komunikacja obejmuje obszary ATL, BTL, Internet oraz kanały social media.

Koncepcja komunikacji i idea kampanii

Koncepcja kampanii bazuje na postaci Siłacza Społecznego, który walczy z nierównością pomagając słabszym i potrzebującym – osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym. Takim bohaterem jest tak naprawdę każdy, kto bezinteresownie pomaga potrzebującym i to właśnie na tych osobach autorzy koncepcji chcieli skupić szczególną uwagę.

Etos bohatera został uosobiony poprzez wykorzystanie ambasadora akcji – prawdziwego siłacza –mistrza świata w rzucie dyskiem, Piotra Małachowskiego, który zachęca Polaków do czynnego zaangażowania się w walkę z nierównością i wykluczeniem społecznym, jakie na co dzień dotyka wielu ludzi. Kluczowe założenie kampanii było proste – zwrócić uwagę na to, co dzieje się wokół i uwrażliwienie na problemy społeczne i pomoc innym.

Kampania „Wyrównujemy szanse” to nie tylko promocja samych funduszy, ale również próba modelowania zachowań społeczeństwa – dzięki wykorzystaniu ambasadora akcji, Ministerstwo Rozwoju promuje propsołeczne postawy wśród Polaków, zachęcając ich do czynnego zaangażowania się w walkę z nierównością.

Zostań Siłaczem Społecznym!

Dzięki funduszom norweskim i EOG, w kampanii „Wyrównujemy szanse” stworzone zostało konkretne narzędzie, które angażuje Polaków i umożliwia pomoc potrzebującym. Za pośrednictwem specjalnego serwisu internetowego – www.silaczespoleczni.org, każdy może zgłosić instytucję ze swojego regionu, która jego zdaniem potrzebuje pomocy. Jak to działa? Należy wybrać rodzaj wsparcia (podarunku), jakiego dana instytucja potrzebuje, wskazać ją jako kandydata, uzasadnić dlaczego właśnie ona wymaga pomocy i wysłać zgłoszenie. Następnie komisja zweryfikuje informacje, oceni i przyzna adekwatne wsparcie rzeczowe. Lista wszystkich instytucji, które można zgłaszać znajduje się w regulaminie na stronie internetowej kampanii. Przykładowi beneficjenci to: domy starców, hospicja, domy samotnej matki, domy matki i dziecka, przedszkola, szkoły, jednostki opiekuńczo-wychowawcze czy domy dziecka.

Kampania ma zwracać również uwagę na lokalnych społeczników i wolontariuszy, którzy niosąc pomoc i angażując się w takie akcje są bohaterami społecznymi i wzorem do naśladowania.

Kampania rozpoczęła się 13 czerwca i potrwa do końca sierpnia. Za strategię, kreację i realizację odpowiada Grupa Eskadra, za zakup mediów Effective Media.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij