Przedsięwzięcie to ma na celu z jednej strony aktywizację uczniów i edukację ich poprzez praktykę, z drugiej – działanie na rzecz lokalnych społeczności. Uczestnicy, którzy zarejestrują się na stronie internetowej www.zwolnienizteorii.pl, krok po kroku prowadzeni będą przez realizację własnego projektu społecznego – od koncepcji, po jego realizację. Współpraca z doświadczonym zespołem MOYA jest wyjątkową szansą na rozwój osobisty uczestników programu. Jest to kolejna inicjatywa z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu realizowana przez Anwim S.A.
Podczas całego procesu planowania, wdrażania i rozwijania danego przedsięwzięcia, uczestnicy programu otrzymują również wsparcie merytoryczne i inspiracyjne ekspertów Anwim S.A. oraz lokalnych stacji paliw MOYA. Każdy projekt dostanie swojego indywidualnego mentora, który będzie do dyspozycji zespołu, aktywnie uczestnicząc w pracach. Za realizację projektu w programie MOYA Polska, każdy uczestnik otrzyma certyfikat poświadczający działanie na rzecz rozwoju lokalnej społeczności.
Zobacz również
– MOYA jest ogólnopolską siecią stacji paliw, która od lat mocno angażuje się w rozwój społeczności lokalnych. Robimy to wspólnie z naszymi partnerami franczyzowymi, którzy najlepiej znają lokalne potrzeby środowisk, w których funkcjonują na co dzień. Nieustannie szukamy nowych możliwości rozwoju naszych aktywności prospołecznych, dlatego chętnie angażujemy się m.in. w akcje krwiodawstwa, współprace z fundacjami mające na celu np. pomoc potrzebującym i wiele innych. Fundacja Zwolnieni z Teorii idealnie wpisuje się w naszą koncepcję wsparcia społeczności lokalnych. Formuła jest oryginalna, a przede wszystkim od lat wspaniale się sprawdza. Jesteśmy przekonani, że wspólnie będziemy mogli skutecznie zainspirować młodych ludzi do działania oraz rozwoju swoich umiejętności i kompetencji – mówi Rafał Pietrasina, prezes zarządu Anwim S.A.
Fundacja Zwolnieni z Teorii działa od 2013 roku. Jej celem jest wspieranie edukacji szkolnej poprzez uzupełnianie jej o przestrzeń do zdobywania praktyki. Fundacja działa w oparciu o nowoczesną metodykę nauczania, w ramach której jej podopieczni rozwijając realny projekt społeczny, wzmacniają swoje kompetencje potrzebne na co dzień i w przyszłości w czasie wykonywania obowiązków służbowych, takie jak kreatywność, praca zespołowa, komunikacja czy rozwiązywanie problemów.
Od 2019 roku tworzona jest również platforma nauczycielska Zwolnieni z Teorii, narzędzie dające nauczycielom możliwość wspierania młodzieży w procesie projektowym.
#NMPoleca: Jak piękny design zwiększa konwersję w e-commerce? Tips & Tricks od IdoSell
– Cieszę się z nawiązania współpracy Fundacji Zwolnieni z Teorii z Anwim S.A., właścicielem sieci stacji paliw MOYA, dzięki której pracownicy i menedżerowie Anwim S.A. wesprą swoim doświadczeniem młodzież realizującą własne projekty społeczne w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Pozwoli to młodzieży na zbudowanie lokalnych kontaktów, stacje MOYA znajdują się właśnie w społecznościach lokalnych, jak również zajrzeć do środka rynku pracy. Dzięki wsparciu doświadczonych osób, projekty młodzieży będą lepsze i zrobią jeszcze więcej dobrego dla swojego sąsiedztwa, a może i szerzej dla Polski – mówi Paula Bruszewska, prezes Fundacji Zwolnieni z Teorii.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Zwieńczeniem każdej edycji olimpiady Zwolnieni z Teorii jest Wielki Finał, podczas którego wyłonione i nagrodzone są najbardziej wyróżniające się projekty. Najbliższa gala odbędzie się w maju 2022 r.