Australijska organizacja non-profit przemieniła puste miejsca parkingowe w łóżka dla osób bezdomnych

Australijska organizacja non-profit przemieniła puste miejsca parkingowe w łóżka dla osób bezdomnych
Australijska organizacja Beddown, która pomaga osobom potrzebującym, wpadła na nietypowy pomysł wykorzystania pustych miejsc parkingowych na parkingu podziemnym w Brisbane – przekształciła je w wygodne łóżka dla bezdomnych.
O autorze
1 min czytania 2019-11-07

Australia zmaga się z poważnym problemem bezdomności – w całym kraju jest ponad 116 tys. osób, które nie posiadają stałego dachu nad głową. W związku z tym, australijska organizacja non-profit Bedddown wpadła na nietypowy pomysł, który zapewniłby – przynajmniej tymczasowo – osobom potrzebujących wygodne miejsce do spania. 

W ramach inicjatywy, wolontariusze organizacji w podziemnych parkingach w mieście Brisbane przekształcali puste miejsca parkingowe w łóżka dla osób potrzebujących. Oprócz wygodnych miejsc do spania, bezdomni mieli także do dyspozycji toalety oraz kupon na ciepły posiłek w pobliskiej restauracji.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Pilotażowy projekt ruszył w połowie października br. i trwał około dwa tygodnie. Przedstawiciele organizacji zapewnili jednak, że nie była to ostatnia tego typu akcja – niedawno nawiązali współpracę z firmą Secure Parking, która zarządza miejscami parkingowymi w całej Australii, i planują zrealizować inicjatywę w kolejnych 600 parkingach w kraju.  

zdjęcia: facebook.com/beddowntonight

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Po wnikliwym badaniu rynku oraz współpracy z bezdomnymi firma Ample Labs postanowiła stworzyć chatbota Chalmers, który pomaga osobom w potrzebie znaleźć miejsce do spania, a także punkty, w których otrzymają darmowy posiłek.

PS2

LinkedOut to francuska platforma społecznościowa, która nawiązuje do funkcjonalności LinkedIna, lecz jej główna misja jest nieco inna – projekt ma na celu pomóc osobom bezdomnym w znalezieniu pracy.

PS3

W grudniu 2018 roku w Sztokholmie pojawiły się 53 billboardy, które wskazują bezdomnym drogę do najbliższych schronisk w momencie, gdy temperatura sięgnie do minus siedmiu stopni.