Bank Pekao wyprodukował filmową historię obrazu „Bitwa pod piramidami” Wojciecha Kossaka

Bank Pekao wyprodukował filmową historię obrazu „Bitwa pod piramidami” Wojciecha Kossaka
„Okiem liryka” to najnowsza produkcja Banku Pekao, opowiadająca o historii orazu Wojciecha Kossaka pt. „Bitwa pod piramidami”. To kolejny, po wirtualnej Galerii Sztuki i współpracy z warszawską ASP, sposób instytucji na przybliżanie klientom zakamarków sztuki.
O autorze
1 min czytania 2024-03-05

Wojciech Kossak był przedstawicielem polskiego malarstwa o tematyce historycznej i batalistycznej. Ukazana w filmie „Okiem liryka” panorama pt. „Bitwa pod piramidami” była, po „Bitwie pod Racławicami” oraz „Panoramie Berezyńskiej”, trzecim dziełem tego typu. Wspólna produkcja Banku Pekao oraz warszawskiej ASP przybliża historię powstania tego malowidła, którego fragment znajduje się w zbiorach banku.

– Obraz „Bitwa pod piramidami” kryje w sobie niezwykłą historię, która z pewnością zaciekawi wielu widzów. Bank Pekao jest posiadaczem jednego z fragmentów tego dzieła. Postanowiliśmy zrealizować film poświęcony historii obrazu Kossaka. W ten sposób chcemy przybliżyć i dzielić się z szerokim gronem odbiorców naszym zbiorem dzieł sztuki – mówi Marta Szygenda, dyrektor Departamentu Marketingu w Banku Pekao S.A.

Dotychczas, Bank Pekao i warszawska ASP zrealizowały już filmy o pracach Stanisława Wyspiańskiego, Józefa Mehoffera oraz Franciszka Maśluszczaka.

fot. Materiały prasowe banku Pekao S.A.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Bank Pekao pełni funkcję mecenasa sztuki, posiadając w swojej kolekcji prawie 1000 dzieł ukazywanych w wirtualnej Galerii Sztuki Pekao oraz angażując się w szereg inicjatyw kulturalnych. Zbiór bankowej kolekcji zawiera również rzeźby oraz elementy sztuki użytkowej z XIX i XX wieku.

Zdjęcie główne: materiały prasowe banku Pekao S.A.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się