Polityka korzystania z GenAI dla agencji i marek [Q&A]

Polityka korzystania z GenAI dla agencji i marek [Q&A]

Polityka korzystania z GenAI dla agencji i marek [Q&A]

Jakie są najważniejsze aspekty polityki korzystania z narzędzi Gen AI przez agencje i marki? W jaki sposób agencje mogą zapewnić etyczne wykorzystanie Gen AI w swoich kampaniach?

SPRAWDZAM

Bergman 100: Retrospektywa

Podczas, gdy Szwecja ogłasza rok 2018 rokiem Ingmara Bergmana, Kraków organizuje pięciodniowy cykl pokazów filmowych, poświęcony jego twórczości. A to wszystko, by uczcić setną rocznicę urodzin jednego z najwybitniejszych reżyserów w historii kina.
O autorze
1 min czytania 2018-04-16

Przegląd filmowy “Bergman 100: Retrospektywa” odbędzie się w Krakowie w dniach 15-19 kwietnia, jako jedno z wydarzeń poprzedzających Cracow Gallery Weekend KRAKERS. Wydarzenie będzie okazją do przypomnienia najwybitniejszych dzieł reżysera, jak również do analizy jego bogatej twórczości z perspektywy kina, teatru i sztuk wizualnych. 

Artysta wielki, oryginalny i niepokorny

Ingmar Bergman to najbardziej znany i ceniony szwedzki reżyser teatralny i filmowy, scenarzysta oraz producent. Określany jednym z „Wielkich Mistrzów” europejskiego i światowego kina. Twórca takich obrazów jak „Siódma pieczęć”, „Namiętności”, „Czarodziejski flet” czy „Źródło”. Czołowy przedstawiciel tzw. kina autorskiego. Z okazji 50-lecia Festiwalu w Cannes (1997), wszyscy dotychczasowi laureaci Złotj Palmy zostali poproszeni  o wybranie laureata Palmy Palm, największego ich zdaniem żyjącego filmowca. Wybór padł niemal jednogłośnie na Bergmana.

O Programie

Dzięki współpracy z Ambasadą Szwecji wyświetlone zostaną fabularne filmy Bergmana oraz dokumenty traktujące o jego życiu i twórczości. Każda z projekcji zostanie poprzedzona prelekcją wprowadzająca w tematykę filmu oraz jego konteksty. Prelekcje poprowadzą m.in Ann Litak, Jan Trzupek, Jan Balbierz, Piotr Zdybał. Przestrzenie na potrzeby projekcji zostaną udostępnione przez: MOCAK, klub Piękny Pies oraz MICET. Wstęp na wszystkie pokazy jest w pełni darmowy. 

Ingmar/Bergman/Inter/Media 

Równolegle z przeglądem filmowym w Krakowie odbędzie się także inne wydarzenie poświęcone twórczości szwedzkiego reżysera, Interdyscyplinarna Konferencja Krajowa “Ingmar/Bergman/Inter/Media” organizowana przez Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego.  

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Organizator wydarzenia: Cracow Gallery Weekend KRAKERS

Kurator projektu: Piotr Zdybał – historyk sztuki, krytyk, kurator projektów artystycznych i filmowych, wykładowca akademicki, doktorant w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. 

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Partnerzy: Ambasada Szwecji, Szwedzki Instytut, MOCAK, Piękny Pies, MICET, Uniwersytet Jagielloński

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie internetowej: cracowgalleryweekend.pl/bergman/ oraz na Facebooku: www.facebook.com/events/202948683635738/