Biura podróży w Internecie – raport Sentione

Na stronie internetowej biurapodrozywinternecie.pl można zapoznać się z wynikami przekrojowego badania branży turystycznej „Biura podróży w Internecie”. Raport prezentuje opinie internautów na temat biur podróży.
O autorze
0 min czytania 2012-07-23

Biura podróży oferują usługi o bardzo zróżnicowanej jakości, czego wynikiem jest ograniczone zaufanie klientów. Przed wykupieniem oferty wakacyjnej klienci sprawdzają opinie na temat biur podróży w sieci. Celem sporządzonego raportu było zwrócenie uwagi na Internet jako pierwsze źródło informacji mające znaczny wpływ na decyzje podejmowane przez klienta. Raport pokazuje, że wizerunek biur podróży jest sumą opinii na ich temat umieszczanych w sieci. Umiejętne wykorzystanie informacji, jakie dają narzędzia do monitoringu, pozwoliłoby biurom na analizę obecnej sytuacji i właściwe ukierunkowanie swojej strategii marketingowej.

Badanie zostało przeprowadzone przez firmy: SentiOne oraz 4P research mix, partnerem branżowym został portal Wakacje.pl. Raport dostępny jest pod adresem: biurapodrozywinternecie.pl