„Czas na wzrok 40+” – ruszyła ogólnopolska kampania edukacyjna

Essilor Group, lider w sprzedaży szkieł okularowych rozpoczął ogólnopolską kampanię „Czas na wzrok 40+”. Za strategię, koncepcję kreatywną oraz stworzenie platformy komunikacji odpowiada wyłoniona w przetargu agencja Schulz brand friendly.
O autorze
1 min czytania 2018-03-20

Essilor Group na globalnym rynku działa od ponad 160 lat i może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w korekcji i ochronie wzroku. W Polsce w skład grupy wchodzą firmy: Essilor Polonia, JZO oraz JAI KUDO. Kampania „Czas na wzrok 40+” jest adresowana do osób po czterdziestym roku życia. Jej celem jest propagowanie wiedzy na temat prezbiopii oraz metod jej korekcji, jak również zachęcenie do regularnego badania wzroku. Działania kierowane są do osób, które zaczynają dostrzegać problemy z wyraźnym widzeniem z bliska. Prezbiopia to naturalny proces, niezależny od nawyków czy zachowań prozdrowotnych, a jego rozwiązaniem mogą być okulary ze szkłami progresywnymi, które umożliwiają dobre widzenie zarówno z dala, jak i z bliska, a także w odległościach pośrednich.

Na opracowanej stronie www.czasnawzrok.pl znajduje się krótki test, który umożliwia bardzo wstępną diagnozę prezbiopii. Internauci mogą skorzystać również z lokalizatora, ułatwiającego odnalezienie jednego z rekomendowanych salonów optycznych. Witryna jest przyjazna dla czytelników przez możliwość dostosowania wielkość czcionki oraz kontrastu czytanego tekstu.

Dla kampanii „Czas na wzrok 40+” agencja Schulz brand friendly przygotowała strategię oraz stworzyła platformę komunikacji. Opracowała także narzędzia do działań digitalowych, radiowych oraz telewizyjnych. Za zakup mediów odpowiada Wavemaker/Maxus, za obsługę BTL agencja Polymus, natomiast za obsługę PR Marketing & Communications Consultants.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj