Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

Czy wiesz co to jest UTO?

Grupa Żywiec wraz ze Stowarzyszeniem Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego przygotowały bezpłatny informator o zasadach ruchu drogowego dla użytkowników rowerów, hulajnóg elektrycznych, Urządzeń Transportu Osobistego oraz Urządzeń Wspomagających Ruch.
O autorze
2 min czytania 2023-05-23

„Przewodnik po przepisach ruchu rowerowego” to publikacja, którą od dzisiaj można znaleźć na stronach Trzymaj Pion oraz Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego (pbd.org.pl). Na rynku brakowało publikacji, w której zebrano by wszystkie aktualne i obowiązujące przepisy dotyczące nie tylko rowerów, ale też urządzeń, które pojawiły się na naszych ulicach w ostatnich latach. Należą do nich hulajnogi elektryczne oraz tak zwane UTO i UWR, czyli Urządzenia Transportu Osobistego oraz Urządzenia Wspomagające Ruch.

Przepisy dotyczące korzystania z Urządzeń Wspomagających Ruch (wrotek, rolek, deskorolek, hulajnóg), hulajnóg elektrycznych oraz Urządzeń Transportu Osobistego (monocykli elektrycznych, segway-i, deskorolek elektrycznych) weszły w życie 20 maja 2021 r. Nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym, była wynikiem coraz większej liczby osób korzystających z tych urządzeń. Według danych Ratusza opublikowanych w 2022 roku, w ciągu doby przez centrum Warszawy przejeżdża ok. 87 tysięcy samych rowerzystów. I o ile zasady poruszania się rowerem większości z użytkowników nie są obce, to hulajnogami elektrycznymi, UTO i UWR, już tak. W dyskusji publicznej pojawiały się różne opinie do jakich przepisów muszą stosować się ich użytkownicy. Cześć komentatorów twierdziła, że elektryczna hulajnoga to motorower, część, że używając niej należy stosować przepisy dotyczące pieszych.

– Z okazji obchodzonego niedawno Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przygotowaliśmy razem z Grupą Żywiec przewodnik wyjaśniający najważniejsze zagadnienia związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Cieszy nas to, że mobilność szczególnie w miastach zmienia się na rzecz rowerów i możemy z Grupą Żywiec przyczynić się do edukacji ich użytkowników. W zeszłym roku również wspólnie przeprowadziliśmy badania dotyczące percepcji społecznej korzystania z jednośladów po spożyciu alkoholu – mówi Dorota Olszewska, Prezeska Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego

Przewodnik po przepisach ruchu rowerowego” porządkuje wiedzę w jasny i przejrzysty sposób. Powinni go przeczytać absolutnie wszyscy uczestnicy ruchu drogowego, nie tylko rowerzyści, ale też i kierowcy samochodów.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

 Przewodnik opiera się o przepisy zawarte w: 

  • ustawie Prawo o ruchu drogowym,
  • rozporządzeniu Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie znaków i sygnałów drogowych,
  • rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.

Chociaż w przewodniku znalazły się informacje na temat obowiązujących w Polsce norm spożywania alkoholu, wydawcy podkreślają konieczność odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym, a także promują postawę zupełnej trzeźwości kierujących jakimkolwiek pojazdem. 

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS Marka Żywiec z nową identyfikacją wizualną

Marka Żywiec zapowiada szereg zmian w 2023 roku. Ich zwiastunem jest odświeżenie szaty graficznej wszystkich opakowań, stanowiące powrót do żywieckiej tradycji w uwspółcześnionym wydaniu. W ten sposób produkty będą lepiej widoczne na sklepowej półce, tworząc spójną wizualnie żywiecką rodzinę.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się