Doda zeskanowała swoje ciało, by sprzedawać je w formie NFT

Doda zeskanowała swoje ciało, by sprzedawać je w formie NFT
„Podzieliłam się na kawałki. Będziecie właścicielami części ciała, ale też będziecie mogli na tym realnie zarobić” – poinformowała Doda na swoim Instagramie. Piosenkarka wyjaśniła, że we współpracy z firmą Fanadise, jako pierwsza osoba na świecie, sprzeda skany 3D swojego ciała w formie NFT.
O autorze
1 min czytania 2021-09-20

Dorota „Doda” Rabczewska poinformowała, że zeskanowała swoje ciało, a odtąd fani mogą stać się posiadaczami poszczególnych jego fragmentów. Całość modelu 3D, wykonanego przez firmę Wolfstudio, powstałego w technologii zwanej fotogrametrią, została podzielona na ponad 400 części, które następnie zostaną sprzedane w formie niewymienialnych tokenów NFT. Fani mogą kupić fragmenty skanów z poszczególnymi częściami ciała piosenkarki, przy czym każda część może mieć tylko jednego właściciela. Piosenkarka zapowiedziała, że tym samym ma zamiar wpisać się w historię świata cyfrowego. 

Początkowo na sprzedaż wystawione będzie 30 kawałków, każdy po 200 dolarów. Z kolejnymi częściami wartość skanów ma stale wzrastać, wraz ze wzrostem popularności artystki.

Jak zapowiada piosenkarka, kolejne zestawy będą „bardziej unikalne, a więc bardziej wartościowe”, ponieważ do kolejnych dropów artystka ma zamiar dodać specjalne prezenty. Wśród nich ma znaleźć się możliwość uzyskania statusu close friend Dody na Instagramie czy zaproszenia na koncerty.

Pierwsze zapowiedzi akcji pojawiły się na Instagramie Dody już około trzy tygodnie temu, kiedy piosenkarka wspomniała o planowanej współpracy:

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Fanadise to firma, która jest odpowiedzialna za sprzedaż „Miłości za milion złotych” – cyfrowej miłości influencerki Martirenti, sprzedanej w formie tokenu NFT.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

– To dopiero początek czegoś większego. Nie tylko z Dodą będziemy współpracować szerzej, ale i kolejne gwiazdy są w drodze. „Miłość za milion złotych” wysoko podniosła poprzeczkę, ale my celujemy jeszcze wyżej –mówi Bartek Sibiga, współzałożyciel Fanadise, czyli platformy która łączy fanów z ich idolami dzięki NFT. – Firma planuje wprowadzać interakcje z fanami na zupełnie nowy poziom, a do tej pory pozyskała już 5 mln USD od ponad 4 tys. inwestorów, co ma pomóc w rozwoju platformy i technologii – dodaje Sibiga.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

W związku z ogłoszoną aukcją, powstała specjalna strona internetowa dodanft.com, na której fani mogą rejestrować się i zapisywać w celu zakupienia pierwszego dropa ze skanem ciała piosenkarki. Strona zawiera wszelkie informacje i instrukcje ułatwiające finalizację transakcji NFT.

– Nie obchodzą mnie kontrowersje, tylko fani. Kocham ich i każdemu chcę dać trochę siebie. Czasem muzyka to za mało, dlatego poszłam krok dalej. Instastory może zniknąć, koncert może się skończyć, ale moje puzzle 3D będą wieczne – podsumowała Doda w swoich mediach społecznościowych.