Dom Shreka do wynajęcia. Serwis Airbnb oferuje bezpłatny pobyt na kultowych bagnach

Dom Shreka do wynajęcia. Serwis Airbnb oferuje bezpłatny pobyt na kultowych bagnach
Airbnb kolejny raz zaskakuje propozycją wynajmu niestandardowej nieruchomości. Tym razem chodzi o dom Shreka. Możliwość rezerwacji zostanie uruchomiona 13 października br. Zainteresowani będą mogli wynająć posiadłość tylko w jednym wyznaczonym terminie.
O autorze
1 min czytania 2023-10-02

fot. Airbnb

W 2023 roku w serwisie Airbnb użytkownicy mogli już zarezerwować, np. dom Barbie. Tym razem na stronie pojawiła się kolejna niecodzienna oferta wynajmu. Chodzi o możliwość nocowania na kultowym bagnie z filmu Shrek. W ogłoszeniu pojawiła się informacja, że nieruchomość jest niezależną własnością Ardverikie Estate i jest przez nią zarządzana.

Właścicielem ogłoszenia, który zachęca do rezerwacji domu jest nie sam gospodarz, ale jego dobry filmowy przyjaciel – Osioł. Wystrój domu jest niemal identyczny do tego, który znamy z filmu.

– Bagno Shreka jest cudowne. Po prostu pięknie. Idealne miejsce do przyjmowania gości. Wiesz, co mi się w tym podoba? Wszystko. Zarośnięty krajobraz, skromne wnętrza, ładne głazy, to wszystko. Nie mogę się doczekać, aż goście sami zobaczą ten błotnisty kawałek raju – „napisał” Osioł na stronie rezerwacji. 

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

fot. Airbnb

Jak dodano w ogłoszeniu, dom znajduje się w szkockim lesie pośród gór. Na stronie Airbnb napisano również, że goście będą mogli poczuć się jak na prawdziwych bagnach. Zostanie im zapewniony relaks przy blasku świec z woskowiny. Będą mogli podzielić się historiami przy ognisku, a rano zjeść gofry na śniadanie. Ważna informacja dotyczy także znanego z filmu wychodka. W ofercie wspomniano, że łazienka znajduje się około dwudziestu metrów od domu. 

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Nocleg w domu będzie możliwy jedynie w dniach 27-29 października br. Możliwość zarezerwowania terminu zostanie uruchomiona 13 października br. W posiadłości będą mogły przenocować maksymalnie trzy osoby. Co istotne, nocleg będzie darmowy. Stanowi to nawiązanie do filmu, w którym Shrek przyjął wszystkie baśniowe postaci pod swój dach. Jedyny koszt, który poniosą goście to podróż do i ze Szkocji. Airbnb przekaże także jednorazową darowiznę na rzecz HopScotch, organizacji charytatywnej dla dzieci. 

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Fani filmu podejrzewają, że akcja może być związana z powstawaniem kolejnej części przygód Shreka. W sierpniu br. postać pojawiła się również w jednej z kolekcji przypinek oraz butów od firmy Crocs. 

PS Ukraina rozpoczęła kampanię „turystyczną” dla rosyjskich podróżników. Do odwiedzenia ruiny po bombardowaniach

W maju 2022 roku, na portalu stworzonym przez agencję kreatywną z Ukrainy mogliśmy znaleźć ofertę turystyczną podobną do tej na Booking.com i Airbnb. Jedyną różnicą było to, że zamiast komfortowych apartamentów i hoteli, zobaczyliśmy tam jedynie widoki zniszczonej ukraińskiej architektury.

PS2 Airbnb oferuje nocleg w zamku znanym z serialu „Downton Abbey”

W 2019 roku Airbnb przygotowało niespodziankę dla fanów serialu „Downton Abbey”. Platforma zaoferowała nocleg w XVIII-wiecznej posiadłości dobrze znanej z popularnej produkcji.