Polityka korzystania z GenAI dla agencji i marek [Q&A]

Polityka korzystania z GenAI dla agencji i marek [Q&A]

Polityka korzystania z GenAI dla agencji i marek [Q&A]

Jakie są najważniejsze aspekty polityki korzystania z narzędzi Gen AI przez agencje i marki? W jaki sposób agencje mogą zapewnić etyczne wykorzystanie Gen AI w swoich kampaniach?

SPRAWDZAM

Dorota Gardias ambasadorem akcji BEZPIECZNYWARSZTAT.pl

Jedna z najpopularniejszych polskich dziennikarek i prywatnie wielka miłośniczka motoryzacji - Dorota Gardias - pokaże Polakom jak bezpiecznie, bez straty jakości, czasu i pieniędzy, a przede wszystkim - gwarancji, naprawiać samochody.
O autorze
2 min czytania 2017-07-13

Jedna z najpopularniejszych polskich dziennikarek i prywatnie wielka miłośniczka motoryzacji – Dorota Gardias – pokaże Polakom jak bezpiecznie, bez straty jakości, czasu i pieniędzy, a przede wszystkim – gwarancji, naprawiać samochody. Jest to druga odsłona kampanii informacyjnej stworzonej dla kierowców, wspieranej przez Stowarzyszenie Producentów i Dystrybutorów Części Motoryzacyjnych.

Jej celem jest pokazanie profesjonalizmu, jaki cechuje niezależny rynek motoryzacyjny w Polsce, którego ważnym elementem są nie tylko producenci części motoryzacyjnych i sieci dystrybucyjne, ale także warsztaty samochodowe.

Ponadto, akcja ma na celu uświadomienie polskim kierowcom, że dzięki obowiązującym od kilku lat unijnym przepisom, mogą oni bez utraty gwarancji naprawiać i serwisować swoje nowe samochody w niezależnych warsztatach.

POZNAJ SWOJE PRAWA

Od 1 czerwca 2010 roku obowiązuje rozporządzenie Komisji Europejskiej 461/2010, popularnie zwane „GVO”. Na tej podstawie właściciel nowego samochodu, może zlecać jego naprawy i okresowe przeglądy, warsztatom niezależnym i to bez ryzyka utraty gwarancji.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

W samochodzie na gwarancji można stosować części eksploatacyjne nie tylko z logo producenta pojazdu, ale także te oferowane przez niezależny rynek.

OSZCZĘDZAJ CZAS I PIENIĄDZE

Świadomość społeczna w tej sprawie jest niestety bardzo niska. Płacą za to sami kierowcy, bo korzystając z autoryzowanych serwisów, mocno przepłacają. Statystyki pokazują, że ceny w niezależnych warsztatach są średnio o 60% niższe niż w autoryzowanych serwisach.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Co więcej, dużo większa jest ich dostępność. Takich warsztatów jest w Polsce ponad 19 tysięcy. Wiele z nich jest doskonale wyposażona, a ich usługi pod względem jakości niczym nie ustępują “autoryzowanej” konkurencji. Oczywiście standard obsługi jest zróżnicowany, ale wynika to zarówno z praw, jakimi kieruje się wolny rynek, jak i zamożności oraz oczekiwań klientów.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Tu wyłania się kolejny cel postawiony przed akcją Bezpiecznywarsztat.pl, jakim jest wskazanie klientom warsztatów zgodnych z ich oczekiwaniami. Mechanicy w niezależnych warsztatach korzystają z części niezależnych producentów. Zwykle są to takie same produkty, które można znaleźć w serwisach autoryzowanych, tylko w innych opakowaniach i bez logo producenta samochodu.

ZAUFAJ NIEZALEŻNYM

80% produkowanych części na potrzeby montażu nowych samochodów pochodzi od niezależnych producentów części, a zaledwie 20% części produkują same koncerny samochodowe i są to głównie elementy konstrukcyjne pojazdów. W fabrykach niezależnych producentów powstają najważniejsze i najbardziej skomplikowane technologicznie elementy samochodów. To właśnie te firmy są kołem zamachowym postępu w motoryzacji.

W Polsce działa 27 tysięcy firm motoryzacyjnych. Wśród nich jest wielu światowych liderów w produkcji części. Około 640 tysięcy sztuk produkowanych przez nich części, codziennie trafia na polski rynek. Dzięki dystrybutorom, których magazyny przekraczają swą powierzchnią 5 Pałaców Kultury i Nauki, trafiają one do klientów. Pokazując skalę operacji logistycznych można użyć przenośni: aby części dotarły na czas, samochody dostawców okrążają Ziemię 12 razy na dobę.