fot. LEGO
LEGO nie od dziś wspiera niewidome oraz niedowidzące dzieci. Pierwsze produkty umożliwiające naukę, a związane z wykorzystaniem alfabetu Braille’a pojawiły się już w 2020 roku. Jednak wówczas trafiły w ramach testów do niektórych szkół oraz organizacji specjalizujących się w edukacji dzieci z wadą wzroku. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę i po wielu pozytywnych opiniach oraz prośbach o możliwość zakupu klocków, firma postanowiła wypuścić tego rodzaju produkt na szeroką skalę.
Zobacz również
Klocki Braille’a niebawem pojawią się w ogólnodostępnej ofercie LEGO. Produkt przeznaczony jest dla dzieci w wieku powyżej 6 lat. Kolorystycznie klocki nie będą odbiegały od tych tradycyjnych, które wszyscy znają. Dostępne kolory w zestawach to niezmiennie: biały, żółty, zielony, czerwony i niebieski. Każdy z klocków będzie zawierał zarówno litery, jak i cyfry, które zostały zapisane zgodnie z alfabetem Braille’a. Dodatkowo, pod wypustkami umieszczono drukowaną wersję symbolu lub litery.
Fot. LEGO
#PolecajkiNM cz. 32: czego szukaliśmy w Google’u, Kryzysometr 2024/25, rynek dóbr luksusowych w Polsce
Celem LEGO jest wsparcie niewidomych oraz niedowidzących dzieci w procesie nauki czytania. Produkt początkowo zostanie dopuszczony do sprzedaży w języku angielskim oraz francuskim. W przyszłym roku firma chciałaby poszerzyć dostępność języków o j. włoski, j. niemiecki i j. hiszpański.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Na stronie internetowej LEGO.com znajduą się również wskazówki, które mają ułatwić zabawę oraz nauczyć dzieci korzystające z klocków, jak można orientować, przyczepiać i układać klocki.
fot. LEGO
Sprzedaż ruszy 1 września br., jednak klocki można już zakupić w przedsprzedaży.
PS Grupa LEGO i Samira Wiley zbudowały tęczowy portret aktorki w ramach kampanii „Pieces of Me”
W związku z tegorocznymi obchodami Miesiąca Dumy, Grupa LEGO podjęła współpracę z wielokrotnie nagradzaną aktorką i producentką Samirą Wiley.
PS2 Grupa LEGO w hołdzie twórczości Wisławy Szymborskiej. Z ponad 21 tys. klocków zbudowano makietę sceny wręczenia Nagrody Nobla
W setną rocznicę urodzin Wisławy Szymborskiej w Krakowie otwarto park imienia noblistki. W Małopolskim Ogrodzie Sztuki na odwiedzających czeka także niespodzianka przygotowana przez Grupę LEGO – zbudowana z ponad 21 tys. klocków makieta odwzorowująca galę wręczenia Nagrody Nobla sprzed 27 lat.