Firma Kimberly-Clark wprowadza pieluchy Huggies wykonane z materiałów roślinnych

Firma Kimberly-Clark wprowadza pieluchy Huggies wykonane z materiałów roślinnych
To nie wszystko – jednorazowe pieluchy dla dzieci z linii Huggies Special Delivery dostępne są w czarnych opakowaniach, na których widnieje m.in. zdjęcie czarnoskórego mężczyzny z dzieckiem.
O autorze
1 min czytania 2019-07-09

Marka Huggies postanowiła zrobić duży krok w stronę ekologii – wprowadza na rynek nową linię pieluch Huggies Special Delivery, wykonanych z materiałów roślinnych, w tym m.in. z trzciny cukrowej. Ponadto, po zużyciu pieluchy mogą zostać poddane biodegradacji.

Co więcej, firma Kimberly-Clark, do której należy marka Huggies, zdecydowała się sprzedawać owe pieluchy w nieco innych niż dotychczas opakowaniach – linia Huggies Special Delivery dostępna jest w czarnych pudełkach, na których umieszczono wizerunek m.in. czarnoskórego mężczyzny lub kobiety z małym dzieckiem. Jest to efekt badań przeprowadzonych przez firmę Bizongo, zajmującej się projektowaniem opakowań, które pokazały, że ciemne pudełka kojarzą się z wysoką jakością o wiele częściej niż te jasne.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

PS

Niezwykły projekt ekologicznego opakowania greckiego projektanta George’a Bosnasa składa się w głównej mierze z nasion. Po zużyciu pudełka można je posadzić w doniczce, by w ciągu kilkunastu dni wyrosła z niego roślina.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS2

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Tajlandzki supermarket Rimping oferuje swoim klientom produkty zapakowane w liście bananowca. W ten sposób firma chce ograniczyć wykorzystywanie plastiku.