Greenpeace umieściło 350 kg plastikowych śmieci przed siedzibą Nestle w Warszawie

Greenpeace umieściło 350 kg plastikowych śmieci przed siedzibą Nestle w Warszawie
Greenpeace postanowiło w dobitny sposób uświadomić koncernowi Nestle, jak wiele plastikowych śmieci produkuje, umieszczając przed siedzibą firmy 350 kg odpadów z tworzyw sztucznych.
O autorze
1 min czytania 2019-04-17

zdjęcie: facebook.com/greenpeacepl

15 kwietnia pisaliśmy o akcji Greenpeace wymierzonej w kierunku firmy Nestle. Jak podała organizacja, koncern w 2018 roku wyprodukował 1,7 mln ton opakowań z tworzyw sztucznych – jest to aż 13-procentowy wzrost w porównaniu do poprzedniego roku. W związku z tym Greenpeace stworzyło spot, w którym drwi z międzynarodowej firmy.

Dzisiaj, 17 kwietnia, organizacja opublikowała na swoim facebookowym profilu wiadomość o umieszczeniu przed siedzibą Nestle w Warszawie 350 kg plastikowych śmieci. Jest to kontynuacja międzynarodowej akcji wymierzonej w firmę.

Co więcej, na elewacji budynku, w którym mieści się siedziba Nestle, organizacja przykleiła duży transparent z napisem „#tochybatwoje, Nestlé”. Greenpeace tym samym domaga się od koncernu pełnej przejrzystości co do ilości wyprodukowanych plastikowych opakowań oraz przedstawienia konkretnych planów zmniejszenia ich zużycia.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

PS

Organizacja ratująca życie morskich zwierząt przygotowała mocną kampanię, w której w dosadny sposób pokazało, co powoduje plastik wyrzucany do zbiorników wodnych.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS2

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Kanadyjska agencja Rethink przygotowała dla organizacji Greenpeace kampanię społeczną „Don’t suck the life from our oceans”, mającą na celu zwrócenie uwagi na to, jak szkodliwy wpływ na nasze środowisko ma wykorzystywanie plastikowych słomek na masową skalę.