IKEA chce otworzyć sklep z używanymi meblami

IKEA chce otworzyć sklep z używanymi meblami
Prawdopodobnie jeszcze w tym roku w Szwecji pojawi się pierwszy sklep sieci IKEA, w którym sprzedawane będą meble z drugiej ręki. W ten sposób marka chce walczyć z nadmierną konsumpcją i marnotrawstwem produktów.
O autorze
1 min czytania 2020-09-16

IKEA już w ubiegłym roku ogłosiła uruchomienie pewnego programu, który został stworzony z myślą o naszym środowisku i zapobieganiu marnotrawstwa produktów. Mowa bowiem o rozwiązaniu „Druga szansa”, w ramach którego sieć odkupuje od klientów nieużywane już przez nich meble i ponownie wystawia je u siebie na sprzedaż w specjalnych miejscach w swoich marketach.  

Teraz marka postanowiła pójść o krok dalej i w planach ma otwarcie swojego pierwszego sklepu, w którym znajdą się wyłącznie używane meble, uprzednio poddane lekkiej renowacji.

W markecie dostępne będą również te produktu, które zostały uszkodzone na przykład podczas transportu do danego sklepu sieci. 

Projekt marki IKEA jest na razie w fazie testowej. Co ciekawe, sklep ma pojawić się w galerii handlowej ReTuna z produktami wyłącznie z drugiej ręki. Więcej na jej temat możecie przeczytać tutaj.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

PS

Grupa Ingka, właściciel sieci IKEA, zamierza przetestować potencjalne oferty leasingu mebli, aby wesprzeć klientów w nabywaniu produktów marki, dbaniu o nie i przekazywaniu ich dalej w bardziej zrównoważony sposób. W Polsce testy tej usługi ruszą już w tym roku.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS2

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

IKEA postanowiła stworzyć własną aplikację, za pomocą której podpowiada swoim klientom, jakie nawyki mogą zmienić w swoim życiu, by lepiej dbać o środowisko. 

PS3

W maju 2019 roku brytyjski oddział marki IKEA zaprezentował nową, całkowicie darmową, ekologiczną kolekcję zatytułowaną Lagom, za pomocą której brand chce zachęcić swoich klientów do upcyklingu .